X

اعلام جزئیات اجرای ارکستر ملی برای «بچه‌های دیروز و امروز»

دوشنبه, 28 مرداد 1398

در رویداد اجرای ارکستر ملی برای «بچه‌های دیروز و امروز» قطعاتی از دو آهنگساز شناخته شده کشورمان محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار توسط ارکستر ملی ایران به رهبری سهراب کاشف اجرا می‌شود.

این اجرا سه ویژگی متمایز دارد؛ نخست اینکه اجرای جدید ارکستر ملی برای اولین بار گروه‌های مخاطب کودک، نوجوان و بزرگسال را هدف قرار داده است. دومین ویژگی این اجرا این است که برخلاف روال معمول که قسمتی از وزن اجرای ارکستر ملی بر دوش کلام است، در کنسرت پیش رو قطعات به صورت بی کلام اجرا می‌شود. همچنین با توجه به قطعات، این اجرا برای مخاطبان، مخصوصا متولدان دهه ۶۰ خاطره انگیز است.

در این اجرا سه سوئیت ارکستری ساخته محمد رضا علیقلی با عنوان  «سفری به گذشته» اجرا می شود. این قطعات بر اساس تم ها و موتیف هایی الهام گرفته از موسیقی فیلم های کودک از دهه ۶۰ تا ۸۰ از جمله برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی  «پاتال و آرزوهای کوچک»،  «گلنار»، «دزد عروسک ها»، «کلاه قرمزی» و «شهر موشها» پس از سال‌ها توسط آهنگساز باز خلق شده است.

در این کنسرت همچنین قطعات «خونه مادر بزرگه»،  «زیر گنبد کبود»،  «قصه‌های تا به تا» و … ساخته بهرام دهقانیار اجرا می‌شود که اکنون با تنظیم جدید بسط و گسترش داده شده است.

این اجرا برای کودکان بالای ۶ سال و مخاطب نوجوان و بزرگسال برنامه‌ریزی شده است.

اجرای ارکستر ملی ایران برای بچه های دیروز و امروز ۶ و ۷ شهریور ماه ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

چاپ
>