X

اعلام آمار مجوزهای صادره دفتر موسیقی

شنبه, 30 اردیبهشت 1402

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اسفندماه۱۴۰۱، مجوز ۳۹۱ تک آهنگ، ۱۹ آلبوم موسیقی، ۲۹ نماهنگ، ۷۵۶ پرونده قطعه شعر و هشت مجوز تاسیس و تمدید استودیوی صدابرداری و مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری را صادر کرده است.
در میان تک‌آهنگ‌های مجوز گرفته، ۳۳۶ اثر در ژانر موسیقی پاپ، ۱۸ اثر در ژانر موسیقی تلفیقی، ۱۳ اثر در ژانر موسیقی نواحی، ۹ اثر در ژانر موسیقی سنتی، ۸ اثر در ژانر موسیقی کلاسیک، ۵ اثر در ژانر موسیقی الکترونیک و ۲ اثر در قالب رسیتال پیانو  تولید شده‌اند.
در بخش آلبوم‌ها نیز مجوز ۹ آلبوم موسیقی سنتی، ۴ آلبوم موسیقی کلاسیک، ۳ آلبوم موسیقی پاپ، دو آلبوم موسیقی نواحی و یک آلبوم موسیقی تلفیقی در اسفندماه ۱۴۰۱ صادر شده است.
همچنین در فروردین ماه ۱۴۰۲، دفتر موسیقی مجوز ۱۷۹ تک آهنگ، ۱۱ آلبوم، ۴۴۴ پرونده شعر، ۱۰ نماهنگ و هشت مجوز تاسیس و تمدید استودیوی صدابرداری و مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری را صادر کرده است.
در میان تک آهنگ‌های منتشر شده ۱۵۲ اثر در ژانر موسیقی پاپ، ۸ اثر در ژانر موسیقی سنتی، ۶ اثر در ژانر موسیقی تلفیقی، ۵ اثر در ژانر موسیقی کلاسیک، ۴ اثر در ژانر موسیقی نواحی، ۳ اثر در ژانر موسیقی الکترونیک و یک سرود تولید شده‌اند.
در بخش آلبوم‌ها نیز مجوز ۵ آلبوم موسیقی سنتی، ۳ آلبوم موسیقی کلاسیک، یک آلبوم موسیقی پاپ، یک آلبوم موسیقی تلفیقی و یک آلبوم موسیقی کودک صادر شده است.
شایان ذکر است برای این آثار مجوز انتشار صادرشده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر است.
چاپ
>