X

اعلام آمادگی هنگامه اخوان برای آموزش به برگزیدگان آواز جشنواره موسیقی جوان

یکشنبه, 28 آذر 1400

به گزارش نای، هنگامه اخوان که داوری چندین دوره جشنواره موسیقی جوان را برعهده داشته در خصوص کیفیت اجرایی شرکت‌کنندگان در این دوره گفت: امسال صدای نوجوانان و جوانانی که در بخش آواز شرکت کرده بودند فوق العاده بودند به گونه‌ای که خوش صدا و دارای تحریرهای زیبایی بودند و برخی با وجود اینکه سن کمی داشتند بسیار خوب ظاهر شدند که معتقدم این عزیزان بایستی حمایت شوند چرا که معرفی این استعدادهای به معنی خواننده بودنشان نیست بلکه بایستی آنها را برای خواننده شدن آماده‌ و حمایت‌ کنیم و با آموزش های مناسب آنها را در مسیر خواننده شدن قرار دهیم. خصوصا شرکت کنندگان شهرستانی که از امکانات موجود تهران همچون استاد خوب و آموزشگاه های مناسب به دور هستند.

این خواننده با بیان اینکه بسیاری از شرکت کنندگان با وجود اینکه صدای خوبی دارند ،ردیف نمی دانند، افزود: جشنواره محلی برای محک زدن بچه هاست و بواسطه برگزاری این جشنواره می توانیم استعدادهای خوبی را کشف کنیم ولی بایستی حمایتهای لازم را از آنها داشته باشیم. وقتی جشنواره تمام می شود آنها را به حال خود رها نکنیم بلکه با آموزشهای مناسب به آنها کمک کنیم که خواننده شوند که من خودم حاضرم با آنها کار کنم و آماده‌شان کنم.

اخوان ادامه داد: تشکیل گروههای مختلف از برگزیدگان جشنواره می‌تواند حمایت خوبی باشد اما آیا این عزیزان موسیقی و آواز را کاملا می دانند؟شعر می دانند؟ردیف موسیقی را کامل می دانند؟ درسته برگزیده جشنواره هستند اما به نظرم برای تکمیل کردن نوازندگی و خوانندگی بایستی از اساتید مجرب کمک بگیرند.

داور بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با بیان اینکه امکانات در تهران بیشتر است اما صدای شرکت کنندگان شهرستانی بهتر است، اظهار داشت: آموزشگاههای موسیقی در شهرستانها زیاد نیست، استادان خوبی هم وجود ندارد اما بچه هایی شهرستانها بیشتر تلاش و کوشش برای یادگیری دارند و صدایشان گرم و زیباست و بیشتر حس و حال دارند و واقعاً از درون می‌خوانند.
هنگامه اخوان در خاتمه در خصوص ارزیابی بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت:سالهای گذشته همه کپی استاد شجریان یا بنان می‌خواندند اما امسال به جز یکی دو نفر کسی کپی نخوانده بود.

چاپ
>