X

اعلام آخرین مهلت ثبت نام در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

دوشنبه, 11 آذر 1398

آخرین مهلت ثبت نام در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۱۷ آذر است.

به گزارش نای، گروه‌ها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا ۱۷ آذرماه سال جاری فرصت دارند تا در سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام کنند.

سی‌ و‌ پنجمین جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد. فراخوان حاضر بر اساس آیین‌نامه جشنواره و با هدف شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است. ستاد برگزاری جشنواره با انتشار این فراخوان از کلیه گروه‌ها و هنرمندان فعال موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ای دعوت می‌کند تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت کنند.

بدیهی است پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط هیئت انتخاب گروه‌ها، اجراهای منتخب این امکان را خواهند داشت تا در سی ‌و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه روند.

مدارک لازم:

– ارائه نمونه تصویری از اجرا

– تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره

– متن تایپ‌شده شعر، ترانه و کلام

شرایط:

– مهلت ارسال مدارک: تا تاریخ ۱۷/۹/۱۳۹۸

– نحوه ارسال مدارک:

 ۱. از طریق بارگذاری در سایت سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر به نشانی www.fajrmusicfestival.com

 ۲. ارسال توسط پست سفارشی یا تحویل حضوری به دبیرخانه جشنواره.

 (در صورت ارسال با پست و یا تحویل حضوری نمونه‌های تصویری بایستی روی لوح فشرده (در ۲ نسخه) یا فلش ارائه شوند)

 ۳. نمونه تصویری باید حداقل ۱۰ دقیقه با یکی از فرمت‌های WMV,MP4,VOB و بدون هرگونه ویرایش صوتی یا تصویری به‌گونه‌ای ارسال شود که تمامی اعضای گروه در تصویر به‌طور کامل مشخص باشند.

 ۴. از آنجا که فراخوان به‌منظور انتخاب برای اجرای زنده در جشنواره تهیه شده است، نمونه‌های ارسالی باید نشانگر قابلیت‌های اجرای صحنه‌ای هنرمند یا گروه باشد.

 ۵. بازبینی آثار صرفاً بر اساس نمونه‌های تصویری ارسالی انجام می‌پذیرد، لذا تقاضا می‌شود متقاضیان در کنترل نمونه‌های ارسالی و به‌ویژه کیفیت صوتی آن‌ها کمال دقت و حساسیت را مبذول دارند.

 ۶. اجراهای واجد شرایط زیر در اولویت انتخاب قرار خواهند داشت:

 الف – اجراهایی که در جشنواره برای اولین بار به روی صحنه خواهند رفت.

 ب- گروه‌های متقاضی شرکت در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر که از سه ماه قبل از جشنواره اجرای صحنه‌ای نداشته باشند و یا در صورت اجرا، کارگان (رپرتوار) جدید و مجزا برای اجرای جشنواره آماده کنند، در اولویت انتخاب قرار می‌گیرند.

 ج – گروه‌هایی که فاقد عضو مشترک در اعضای اصلی (سرپرست، خواننده، تک‌نواز) با دیگر گروه‌های شرکت‌کننده باشند.

 د – ارائه پارتیتور قطعات (در صورت وجود) در تسهیل و دقت ارزشیابی اجراها مؤثر خواهد بود.

 هـ – در صورتی که شعر یا کلام آثار به زبانی غیر از فارسی است، ارسال ترجمه دقیق شعر، ترانه و کلام نیز الزامی است.

۷. در صورت توافق و صلاحدید هیئت انتخاب، گروه‌های شرکت‌کننده به شهرستان‌هایی که هم‌زمان میزبان جشنواره خواهند بود، برای اجراهایی دیگر حضور می‌یابند.

۸. ترکیب اعضای گروه هنگام اجرا در جشنواره باید مطابق با فرم ثبت نام و نمونه تصویری ارسالی باشد. در صورت بروز اتفاق پیش‌بینی‌نشده و موجه که منجر به تغییرات جزئی در ترکیب گروه شود، سرپرست موظف است مراتب را در اسرع وقت کتباً به دبیرخانه جشنواره اطلاع دهد تا نتیجه پس از بررسی به گروه اعلام شود.

۹. هر اجرا شامل یک بخش، بدون تنفس با مدت‌زمان حداکثر ۶۰ دقیقه خواهد بود.

۱۰. تعیین مکان، تاریخ و ساعت اجرا با توجه به وضعیت و شرایط فنی در اختیار ستاد جشنواره است.

۱۱. رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار ارائه‌شده در جشنواره (موسیقی، شعر، ترانه و کلام) به عهده متقاضی است.

چاپ
>