X

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به ۲ هنرمند موسیقی

یکشنبه, 31 مرداد 1400

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، گواهینامه درجه یک هنری که از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به علی جهاندار خواننده موسیقی دستگاهی و محمدسعید شریفیان پژوهشگر موسیقی و آهنگساز اعطا شده است، با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر موسیقی به این هنرمندان تقدیم شد.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی و احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نماینده انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل علی جهاندار گواهینامه درجه یک هنری را به این هنرمند تقدیم کردند.

سیدمجتبی حسینی در این دیدار ضمن تاکید بر تکریم هنرمندان اظهار داشت: اعطای درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان با اهدافی برنامه ریزی، ارزیابی و اعطا می شود و جایگاه هنرمندان در فرهنگ هنر و تاریخ این مرز و بوم و جامعه با آثار و نقش آنان تعریف و تثبیت شده است.

جهاندار در این دیدار ضمن تشکر برای توجه به هنر و‌ هنرمندان و به بیان خاطراتی از اساتید خود پرداخت.

 

 

 

محمدسعید شریفیان ضمن تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین انجمن موسیقی ایران برای ترتیب دادن این جلسه دیدار عنوان کرد: سال‌ها پیش با آقای فریدون ناصری که رهبر ارکستر سمفونیک بودند، صحبت کردم و از آنجایی که ایشان موسیقی محلی نیز دوست داشت، پیشنهاد کردم مجموعه ای از موسیقی‌های محلی در حدود سه دقیقه بسازیم. این کار را انجام دادیم و اتفاقا از این قطعات بسیار استقبال شد.

شریفیان با تاکید بر ضرورت شناخت و آگاهی تاریخ و فعالیت ارکستر سمفونیک تهران ادامه داد: طرحی ارائه کردم که آهنگسازان جوان در ارکستر سمفونیک حضور داشته باشند که خوشبختانه این طرح اجرا شد و تأثیر بسزایی نیز داشت. این طرح در ایجاد و تقویت انگیزه جوانان و دانشجویان موسیقی برای تلاش و جدیت به منظور حضور در ارکستر موثر است و تاکنون ۵۷ قطعه برای ارکستر سمفونیک توسط آهنگسازان جوان ساخته شده است.

حسینی نیز با تاکید بر قابلیت های جوانان در حوزه موسیقی گفت: در حال حاضر نوازندگان با آزمون برای حضور در ارکستر سمفونیک انتخاب می‌شوند که این موضوع و حضور جوانان و نوازندگان حرفه ای به پویایی ارکستر کمک می کند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از زحمات شریفیان در زمینه موسیقی گفت:
امیدواریم با جدیت هنرمندانی از جمله شما در آموزش و پژوهش موسیقی، جریان موسیقی حرفه ای و جدی تداوم و تقویت شود و در توسعه فرهنگی و اجتماعی موثر باشد.

در پایان این مراسم گواهینامه درجه یک هنری به محمدسعید شریفیان پژوهشگر موسیقی اعطا شد.

چاپ
>