X

اطلاعیه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری درباره آموزشگاه‌ها

دوشنبه, 5 اسفند 1398

دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانۀ بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش نای، با توجه به ضرورت به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانۀ بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نکات زیر دربارۀ فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری و مؤسسات مهارت‌آموزی کاردانش ابلاغ می‌شود.

  1. برگزاری تمامی کلاس‌های گروهی (جمعی) در نقاط مختلف کشور تابع تصمیم اتخاذشده توسط دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش هر منطقه است؛ بنابراین در صورت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اینگونه کلاس‌های آموزشگاه‌ها و مؤسسات فرهنگی و هنری هم باید تعطیل شوند.
  2. برگزاری کلاس‌های آموزشی انفرادی (استاد شاگردی) در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی محل و تجهیزات مورد استفاده فعلاً بلامانع است.
  3. توصیه اکید می‌شود هنرجویان از ابزار و تجهیزات آموزشی شخصی خود در کلاس‌ها استفاده کنند و از استفاده از ابزار و آلات آموزشگاه خودداری شود.
  4. توصیه می‌شود برای رفع نگرانی خانواده‌ها و در همراهی و هماهنگی هنرجویان، استادان و آموزشگاه‌ها تا حد ممکن هنرگونه فعالیت آموزش در آموزشگاه‌ها به زمان دیگری موکول شود.
  5. مسئولیت هرگونه تصمیم‌گیری نهایی درباره تعطیلی کامل آموزشگاه‌ها و مؤسسات فرهنگی و هنری مجری طرح مهارت آموزی کاردانش برعهدۀ ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌هاست که باید مدیران کل محترم با هماهنگی ستاد بهداشتی استان در این زمینه اقدام کنند.
چاپ
>