X
احمد صدری عضو شورای سیاست‌گذاری نهمین جشنواره موسیقی نواحی

«اصالت محتوای آثار و حفظ روایت‌‌ها از شاخصه‌های اصلی داوری جشنواره امسال است»

شنبه, 28 فروردین 1395

«اصالت محتوای موسیقی مناطق، حفظ روایت‌ها و اصالت تکنیک‌های اجرایی مهم‌ترین شاخصه‌های داوری نهمین جشنواره موسیقی نواحی است.»

به گزارش نای، احمد صدری از اعضاء شورای سیاست‌گذاری و مشاور دبیر نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با بیان مطلب فوق، درباره مبنا و معیار داوری آثار رسیده به نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، گفت: امسال با توجه به حضور مشاورانی که در هر منطقه برای بررسی آثار پیش از ارسال دبیرخانه جشنواره وجود داشت و همچنین پس از جلسات متعددی که شورای سیاستگذاری و هیات داوران جشنواره انجام دادند، مجموعا هیات داروان به این نتیجه رسید که در این دوره آثار رسیده به جشنواره را با دو شاخصه اصلی بررسی کند.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه موسیقی افزود: اصالت محتوای موسیقی ارسالی از هر منطقه و همچنین حفظ روایت‌ها و اصالت تکنیک‌های اجرایی از مهم‌ترین شاخصه‌های داوری آثار نهمین جشنواره موسیقی نواحی است.

مولف کتاب “دو بیتی در موسیقی دستگاهی ایران” همچنین درباره نحوه‌ی معرفی نفرات برتر این دوره جشنواره نیز توضیح داد: در این دوره پس از بررسی نظرات اعضاء هیات داوران و جلساتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که در این دوره نفرات و آثار را فقط به عنوان آثار برگزیده در پایان جشنواره معرفی کنیم. در واقع در جشنواره امسال نفرات به صورت برگزیدگان اول، دوم و سوم معرفی نخواهند شد و ممکن است تعداد آثار برگزیده بیش از یک نفر و یک اثر باشد.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر موسیقی که پیش از این و در اواخر دی ماه سال گذشته طی نامه‌ای از شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران استعفا داده بود، درباره ادامه همکاری خود با برگزارکنندگان نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، نیز گفت: در این‌باره باید بگویم که فارغ از هر موضوعی نیاز را بر تعامل با مسئولان دیدم چراکه کمک به جریان موسیقی نواحی ایران سبب می‌شود که مسئولین توجه بیشتری به این موضوع مهم فرهنگی داشته باشند.

نهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری در شهر کرمان برگزار می‌ شود

چاپ
>