X

ارکستر فرهنگ و هنر در سالن چایکوفسکی مسکو می‌نوازد

سه شنبه, 12 بهمن 1395

ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر به خوانندگی وحید تاج و رهبری شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو به روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، سوسن تقی پور، رئیس دانشگاه علمی – کاربردی واحد ۴۶  و مدیر ارکستر فرهنگ و هنر با اعلام این خبر گفت: در این کنسرت که با همکاری بخش فرهنگی سفارت ایران در روسیه  صورت گرفته ۱۲ نفر به نمایندگی از این ارکستر با خوانندگی وحید تاج جمعه و شنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو به روی صحنه می‌روند.

وی افزود: در این اجرا ارکستر در دو بخش به اجرای برنامه می‌پردازد. در بخش اول قطعاتی چون راپسودی از خیام میرزا زاده، بیا از حبیب الله بدیعی با شعری از تورج نگهبان، خوشه چین از روح الله خالقی با شعری از حسین گل گلاب، رنگ بیات شیراز با ملودی محلی آذربایجانی، هوای جنون از شهرام توکلی با شعر محمد قهرمان  و در بخش دوم شورآفرین به آهنگسازی علی‌اکبر قربانی، بهار دلکش از درویش‌خان با شعری از ملک‌الشعرای بهار، خاطره و کارناوال از ساخته های علی اکبر قربانی، نگار من از علی تجویدی با شعر منیره طاها، خوش آمدی از مین باشیان با شعر کاوه، خاک مهر آئین از علی اکبر قربانی با شعر اسماعیل فرزانه اجرا خواهد شد که برخی از این قطعات توسط شهرام توکلی و علی اکبر قربانی تنظیم شده‌اند و توسط این دو هنرمند در جایگاه رهبر ارکستر اجرا می شوند.

تقی‌پور در خصوص ارکستر فرهنگ و هنر دانشگاه گفت: این ارکستر در تابستان ۹۳ با حضور دانشجویان رشته نوازندگی با ترکیب ارکستر سمفونیک به رهبری علی اکبر قربانی و شهرام توکلی تاسیس و در بهمن ماه همان سال طی مراسمی در تالار وحدت با حضور وزیر ارشاد وقت رونمایی شد.

مدیر ارکستر فرهنگ و هنر در خاتمه بیان داشت: ارکستر تا کنون اجراهای موفقی در زمینه موسیقی کلاسیک و ایرانی در تالار وحدت و رودکی داشته و اجرا در سالن اصلی چایکوفسکی مسکو اولین اجرای بین المللی ارکستر محسوب می‌شود.

چاپ
>