X
با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و همراهی گروه مولانا؛

احمد کامیار«ساز کن» را خواند

شنبه, 26 اسفند 1396

قطعه تصویری «ساز کن» چند روز مانده به عید نوروز با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و همراهی گروه مولانا منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این قطعه تصویری در دستگاه سه‌گاه با آهنگ و تنظیم محمدجلیل عندلیبی و صدای دکتر احمد کامیار بر روی شعری از شهریار اجرا شده است. قطعه «ساز کن» گروه نوازی است متشکل از همنشینی شش ساز متعارف موسیقی اصیل ایرانی که کارگردانی قطعه تصویری‌اش را امین فرج‌پور انجام داده است. این قطعه اولین آهنگ آلبوم «تنگ شکر» است که به‌زودی روانه بازار موسیقی خواهد شد.

محمد جلیل عندلیبی، سالار عندلیبی، آراس رجبی و محمد گل عنبر به عنوان نوازندگان گروه موسیقی مولانا در این قطعه حضور داشته اند.

رویکرد محمد جلیل عندلیبی در این اثر بازنمایی ظرفیت های دیگری از موسیقی اصیل ایرانی در فضای گروه نوازی، ساز و آواز و فضای ارکسترال بوده است. این آهنگساز صاحب نام موسیقی ایرانی در عین حال کوشیده رویکرد جدیدی از کاربرد کلام شاعران معاصر را در فضاهای تغزلی و حماسی بیازماید.

احمد کامیار از سال ۶۶ تا ۷۱ در کلاس آواز علیرضا افتخاری (در هنرستان موسیقی اصفهان) ردیف های سید حسین طاهرزاده را آموخت و برای افزایش شناخت از مکتب اصفهان در کلاس های علی اصغر شاهزیدی و دیگر اساتید این شیوه آوازی حاضر شد.

در سال ۷۵ به محضر استاد محمدجلیل عندلیبی راه یافت و سولفژ، تئوری موسیقی و ردیف سه تار عبدلله دوامی را نزد او فرا گرفت. در ادامه در تار  و سه تار را نزد همایون یزدانی و هدایت الله سیاره آموخت. «شب آرزو» اولین آلبوم این خواننده موسیقی ایرانی است که در سال ۸۸ با آهنگسازی همایون یزدانی منتشر شد.

 

قطعه تصویری «ساز کن»

چاپ
>