X
با همکاری انجمن موسیقی فارس

احمد پژمان یک اثر خود را به مردم شیراز اهدا می‌کند

دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398

در پی حادثه سیل اخیر در شهر شیراز، برخورد و اقدام انسان‌دوستانه و همدلانه اهالی این شهر با هموطنان سیل زده خود که عمدتا از میهمانان نوروزی بودند در بسیاری از خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در همین راستا مطلع شدیم احمد پژمان هنرمند و آهنگساز نامی کشورمان که در خارج از ایران ساکن است به ایران آمده تا اثری موسیقایی را به واسطه قدر دانی از همین رفتار مردم شیراز به ایشان اهدا نماید.
پژمان در اینباره چنین می‌گوید: «روزها بود خبر سیل در جای جای کشور به گوش می‌رسید و اندوه این اتفاق بر دلمان بود، اما در این میان یکی از تاثیرگزار ترین لحظات برایم وقتی بود که دیدم مردم شیراز چگونه به میدان آمدند و نمایشی بزرگ از نوع‌دوستی و همدلی و همراهی با آسیب‌دیدگان سیل به راه انداختند. این مساله چنان احساسات مرا برانگیخت که قابل بیان نبود بارها عکس‌ها و فیلم‌های موجود را دیدم و همزمان گریستم. میخواستم هرطور شده تشکر خودم را به این مردم به نمایندگی از تمام کسانی که در این سیل به کمک هم‌نوعان و هم‌وطنانشان برخاستند برسانم و این بود که تصمیم گرفتم در سفری که به ایران دارم در شهر شیراز یک اثر سمفونیکم را به این مردم اهدا کنم.»
از این اثر طی مراسمی ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت طی نشست بهاره هنرمندان موسیقی شیراز که توسط انجمن موسیقی فارس برگزار می‌شود در محل مجموعه فرهنگی هنری حافظ با حضور استاد احمد پژمان رونمایی و به مردم شیراز تقدیم خواهد شد. پارتیتور این اثر سمفونیک که در چهار قسمت (موومان) تصنیف شده در انجمن موسیقی فارس به یادگار نگاهداری خواهد شد.

چاپ
>