X
26 مهر در شهر رجواِمیلیا برگزار خواهد شد

اجرای پروژه‌ی «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

چهارشنبه, 9 تیر 1395

به گزارش نای، مهدی خیامی، آهنگساز، درباره‌ی این اجرا گفت: «بعد از قطعی شدن حضور ایران در شصمین بی‌یِنال موسیقی ونیز، پروژه‌ی «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» برای فستیوال اپرتو نیز ارسال شد که با استقبال هیأت هنری این فستیوال در برنامه‌ی امسال جا گرفت و بدین‌ترتیب این کنسرت یک روز بعد از اتمام بی‌یِنال ونیز در تاریخ ۲۶ مهر در شهر رجواِمیلیا برگزار خواهد شد.

این آهنگساز درباره‌ی این پروژه‌ی موسیقایی گفت: «در این کنسرت قطعه‌ی “نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود” اثر کارن کیهانی برای سنتور و آنسامبل، قطعه‌ی “صبا” اثر علیرضا فرهنگ برای تار و آنسامبل و قطعه‌ی “کنسرتو کمانچه” اثر بنده برای کمانچه و آنسامبل، توسط دیوِرتیمنتو، که یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین آنسامبل‌های موسیقی معاصر اروپاست به رهبری سندرو گُرلی اجرا می‌شود. در اجرای این سه اثر، سامان صمیمی سولیست کمانچه، میلاد محمدی سولیست تار و کارن کیهانی به عنوان سولیست سنتور در ارکستر حضور خواهند داشت.

خیامی در پایان خاطرنشان کرد: «بخش دیگر این پروژه‌ی موسیقایی به اجرای موسیقی دستگاهی ایران اختصاص دارد که توسط گروه موسیقی مهرآیین متشکل از سامان صمیمی (کمانچه)، میلاد محمدی (تار)، محمدرضا رییسی (سازهای کوبه‌ای) و کارن کیهانی (سنتور و سرپرست) اجرا خواهد شد.

چاپ
>