X
سه شنبه نهم مردادماه

آیین نکوداشت وارطان ساهاکیان برگزار می شود

شنبه, 6 مرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، آیین نکوداشت وارطان ساهاکیان (آهنگساز و مدرس پیشکسوت موسیقی) ساعت ۲۱:۳۰ روز سه‌شنبه نهم مرداد توسط موسسه فرهنگی هنری راد نو اندیش به مدیریت بردیا صدرنوری و با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود.

در این مراسم از خدمات ساهاکیان در عرصه‌های مختلف آموزشی و آهنگسازی چندین اثر متنوع موسیقایی، قدردانی خواهد شد.

پخش چند اثر از ساخته‌­های ساهاکیان، اجرای قطعاتی از موسیقی فولکلوریک ایران توسط گروه کُر اردیبهشت به رهبری حمید عسگری، پخش نماهنگی از زندگی این هنرمند و اجرای کنسرت پیانو توسط شاگردان استاد ساهاکیان بخش‌های مختلف این مراسم را تشکیل می‌دهند.

ساهاکیان نوازندگی پیانو را از ۱۴ سالگی آغاز کرد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده هنرهای زیبا مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) را نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفت. تدریس در مراکز آموزش عالی مختلف از جمله هنرستان موسیقی، دانشگاه سوره، دانشگاه هنر، دانشگاه علم و فرهنگ، عضویت در کانون آهنگسازان سینمای ایران، عضویت در هیئت مدیره کانون آهنگسازان خانه موسیقی ایران، آهنگسازی برای فیلم‌های «سگ کشی» به کارگردانی بهرام بیضایی، «صورتی» به کارگردانی فریدون جیرانی و تعدادی دیگر از آثار سینمایی،  ترجمه کتاب «هارمونی کاربردی» نوشته ریمسکی کورساکف،  عضویت در هیئت داوران جشنواره موسیقی فجر، عضویت در هیئت داوران جشنواره موسیقی «نوای خرم»، عضویت در هیئت داوران انتخاب فیلم‌های سینمایی هجدهمین جشن خانه سینما و تعدادی دیگر از رویدادهای مرتبط با موسیقی از جمله فعالیت‌های ساهاکیان در عرصه موسیقی است.

چاپ
>