X

آیین سپاس از رضا شفیعیان در ارسباران برگزار می شود

سه شنبه, 28 خرداد 1398

آیین سپاس از رضا شفیعیان نوازنده پیشکسوت سنتور به پاس قدردانی از ۶ دهه فعالیت در عرصه موسیقی ایرانی جمعه ۳۱ خرداد ساعت ۱۸ با حضور پیشکسوتان و اهالی موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

این مراسم به پاس ۶ دهه فعالیت های ارزنده رضا شفیعیان در موسیقی ایرانی با حمایت موسسه فرهنگی هنری و انتشاراتی موسیقی عارف به سرپرستی شاهرخ (احمد) سرلک نوازنده و آهنگساز با سخنرانی مجید کیانی نوازنده سنتور و پژوهشگر موسیقی، علی اکبر شکارچی آهنگساز و نوازنده کمانچه، میلاد کیایی پیشکسوت و نوازنده سنتور، امیر حامد موسوی نوازنده و پژوهشگر فرهنگی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

پخش کلیپ از از فعالیت های هنری رضا شفیعیان، اجرای موسیقی گروه «درویش» با نوازندگی محمدرضا رحیمی نوازنده تار و سه تار و داوود یاسری نوازنده تمبک بخش هایی از این برنامه است.

در بخش دیگر برنامه گروه «کوچه باغ» با نوازندگی داریوش قانع (نی)، مرتضی فتحی (کمانچه)، مهگل سادات صحفی (کمانچه آلتو)، امیرحسین وفایی (تار)، یاسر مدیر روستا (بم تار)، سعید بهرامی (عود)، محمدرضا میرحسینی (تنبک)، آسیه احمدی (دف)، حامد وفایی (خواننده) و شاهرخ سرلک (سنتور، آهنگساز و تنظیم کننده قطعات) آثاری را در دستگاه شور و آواز دشتی به اجرا در می آورند.

رونمایی از تمبر یادبود در مراسم تجلیل رضا شفیعیان با حضور پیشکسوتان و هنرمندان عرصه هنر موسیقی بخش پایانی این برنامه است.

چاپ
>