X

آیین رونمایی از ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران

چهارشنبه, 31 شهریور 1395

آیین رونمایی از ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران با حضور «علی شمخانی» دبیر شورای امنیت ملی در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش نای، در این مراسم که عصر سه‌شنبه ۳۰ شهریور در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد، سرلشکر «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی، دکتر «محمد سریر» رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر به ویژه دوستداران موسیقی حضور داشتند.

«مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به فعالیت خانه هنرمندان ایران در رشته‌های مختلف هنری اشاره کرد و گفت: خانه هنرمندان ایران در زمینه فعالیت‌های مختلف هنری کارنامه بسیار خوبی دارد به ویژه در زمینه فعالیت‌های تجسمی و نمایش تئاتر، در این میان تلاش کردیم با توجه به اهمیت رشته موسیقی در این زمینه نیز گام‌هایی برداریم، به همین منظور به همت دکتر محمد سریر امروز ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران رسماً در روز عید سعید غدیرخم فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با ابراز خوشحالی از ورود استاد محمدرضا شجریان به کشور و بهبود نسبی ایشان گفت: خوشبختانه به همت تیم پزشکی و دعای مردم و دوستداران هنر، استاد آواز ایران به سرزمین مادری خود بازگشتند، امید است ایشان هرچه زودتر بهبود کامل یابند و بار دیگر در صحنه هنر این سرزمین حاضر شوند.

مجید رجبی معمار در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: متاسفانه در روزهای اخیر مطالب یک نشریه باعث ناراحتی مردم، هنرمندان و دوستداران هنر شده است که امیدوارم مسئولان محترم کشور در برابر این موضوع تدبیری بیندیشند و با اقدام خود از تکرار دوباره چنین موضوعاتی جلوگیری کنند.

دکتر «محمد سریر» آهنگساز و رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران نیز طی سخنانی کوتاه درباره ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران گفت: میانگین سن نوازندگان ما در این گروه تنها ۲۰ سال است، اگرچه سن نوازندگان ما نسبتا پایین است اما این گروه ظرفیت‌های هنری بسیار بالایی دارد که قطعا در آینده بیشتر جلوه‌گری خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: باید در حوزه موسیقی بکوشیم به یک صدای واحد و هماهنگ دست پیدا کنیم تا از این طریق بتوانیم سنت و فرهنگ موسیقایی خود را به نسل‌های بعد انتقال دهیم. جوانان امروز با عشق به موسیقی می‌توانند در آینده به عنوان هنرمندانی بزرگ موسیقی ملی این سرزمین را پاس بدارند.

علی مسیبی، کامران عروج زاده، سمیرا محسنی، نوید ناصحی فر، فرهاد خزری، گلناز نویدان، فرزاد امیدی، نوید یزدانیان، آناهیتا خسروی، بهاره یاوری، روشنک کی منش و سمیه کنعانی از جمله اعضای این گروه هستند.

کیانا آرامش، علی بهارلو، ملیکا راسخی نژاد، فرامرز عباسی، مهدی زارعی، موحد مهدوی، حمیده عباسی پور، محمد ابراهیم زاده، محمدرضا نامجو، فرشاد حیدری، کیوان دباغی،پرنیان آقایانی، مهرنوش مهرپوریا، سهیلملک زاده ویدا ملاحسنی، گلسانا شناسایی، المیرا نعمت زاده و سحر بغدادی نیز از جمله اعضای نوازندگان این ارکستر به شمار می‌آیند.

امید، ایران ایران، علی ای همای رحمت، شیرین و فرهاد از جمله قطعاتی بود که به رهبری محمد سریر به اجرا درآمد.

چاپ
>