X
در گفتگو با بهرام جمالی مطرح شد:

آلبوم «نوبانگ ۲» برگزیده‌های جشنواره‌ی جوان سال آینده ضبط می‌شود

شنبه, 16 بهمن 1395

بهرام جمالی می‌گوید توجه به برگزیده‌های این جشنواره که با رأی بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین استادان موسیقی کشور انتخاب شده‌اند موضوع بسیار مهمی است. به هر ترتیب، از یک فیلتر داوریِ جدی عبور کرده‌اند و باید به آنها توجه کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، بهرام جمالی، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، در مورد اهمیت توجه به برگزیدگان جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان گفت: این جشنواره دهمین دوره‌ی خود را پشت سر گذاشته است. توجه به برگزیده‌های این جشنواره که با رأی بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین استادان موسیقی کشور انتخاب شده‌اند موضوع بسیار مهمی است. به هر ترتیب، از یک فیلتر داوریِ جدی عبور کرده‌اند و باید به آنها توجه کرد. حوزه‌ی توجه به این جوان‌ها شامل سه حوزه‌ی «آموزش»، «اجرای صحنه‌ای»، و «تولید» است.

وی در خصوص اجرای صحنه‌ای برگزیدگان گفت: امسال آلبوم «نوبانگ ۱» که مجموعه‌ای از اجراهای برگزیده‌های دوره‌های پیش بود را منتشر کردیم. اجراهای ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه در تالار رودکی بخش اجرای صحنه‌ای همین برگزیده‌هاست، البته نگاهی هم به دانشجویان موسیقی ایرانی در دانشگاه‌ها داشتیم که امسال با دو دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان همکاری کردیم و از دوستان خواستیم تا دانشجویان برگزیده‌ی خود را معرفی کنند که آنها هم جزو گروه سنی جوان هستند. نتیجه‌ی این کنسرت‌ها انتخاب تعدادی از جوان‌ها برای تولید آلبوم «نوبانگ ۲» است که سال آینده به ضبط آن خواهیم رسید.

جمالی در مورد برگزاری کلاس‌های آموزشی قبل از اجرای صحنه‌ای تصریح کرد: از جناب استاد عبدالنقی افشارنیا خواهش کردیم تا مسئولیت آموزشیِ اجرای صحنه‌ای گروه سنی «ب» و «ج» را برعهده بگیرند که جلساتی را با دوستان برگزار می‌کنند و کارهای آموزشی را انجام می‌دهند. از طرفی هم از جناب آقای جهانشاه صارمی، مؤسس مرکز موسیقی نهفت، با توجه به تجربه‌ی بیست‌ ساله‌ی درخشان‌شان در زمینه‌ی آموزش گروه‌نوازی به نوجوانان خواهش کردیم بخش گروه‌نوازی گروه سنی الف را برعهده بگیرند. بخش آموزشی این رده‌ی سنی را ایشان برعهده دارند که به امید خدا برای سال آینده اجرای صحنه‌ای خواهند داشت.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران درباره‌ی اهمیت پایداری این قبیل فعالیت‌ها خاطرنشان کرد: باید برای مجموع این برنامه‌ها مکانیسمی طراحی شود تا پایدار بماند و یک‌ساله نباشد، چرا که برنامه‌ریزیِ یک‌ساله پاسخگو نخواهد بود؛ باید چند سال این برنامه‌ها ادامه داشته باشد تا تبدیل به نهاد یا سازمانی بشود که مسائل مربوط به موسیقی جوان را حمایت و هدایت کند.

وی در پایان در مورد اهمیت و تأثیر حضور اساتید برجسته‌ی ایران در برگزاری جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان گفت: همکاری اساتید و استادان برجسته در این حوزه واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد. در تمام این سال‌ها اگر حضور این عزیزان نبود جشنواره‌ی جوان به این بالندگی و افتخار نمی‌رسید. در اینجا خیلی مهم است که مراتب سپاس و قدردانی را از این اساتید داشته باشیم و امیدوار هستیم که مثل همیشه پشتوانه‌ی جوان‌ها باشند.

چاپ
>