X

آلبوم سوییت سمفونی «زندگی» منتشر شد

یکشنبه, 22 اردیبهشت 1398

سوییت سمفونی «زندگی» به آهنگسازی عباس علوی و تنظیم حسین کاج از سوی موسسه «راوی» با طراحی جلد سهیل حسینی توسط پخش جوان به فروشگاه‌های معتبر محصولات فرهنگی هنری منتشر و عرضه شد.

آلبوم «زندگی» شامل پنج موومان است که موومان اول آن در ۱۳۹۷ با رهبری شهداد روحانی در کنسرت شب  ایرانی  ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت اجرا شد . این قطعه ضرب آهنگی پرشور و رنگ و بویی ایرانی دارد . موومان‌های بعدی بیانگر  فصل‌های دیگری از زندگی به روایت عباس علوی است .

موومان‌ها به تربیت با اسامی: «سرخوشی»، «گم گشتگی»،  «پویایی»،  «عشق و شکوفایی» و «مارش ِ رقص» بیانگر حالات روحی و اجتماعی مردمان این سرزمین است.

عباس علوی متولد ۱۳۲۱ تهران تحصیلات عالیه در رشته مالی و حسابداری دانشکده نفت دارد و در کلاس‌های شبانه هنرستان عالی موسیقی تهران نزد اساتید برجسته ویلن و آهنگسازی آموخته است.

حسین کاج نیز متولد ۱۳۶۰ تهران سالها نزد اساتید فرهاد فخرالدینی، احمدپژمان و علی رهبری مبانی موسیقی کلاسیک غربی آموخته و سازهای پیانو، گیتار ، تار و سه تار را بدرستی می‌نوازد. سپس مبانی و اصول اجرای رهبری را نزد شریف لطفی، پروفسور ارول اردینچ و پروفسور منوچهر صهبایی, پروفسور یان شوماخر در دانشگاه گوته فرانکفورت تکمیل کرد.

چاپ
>