X
به یاد استاد على‌اصغر بهاری

آلبوم «سبز در سبز» منتشر شد

شنبه, 21 تیر 1399

آلبوم «سبز در سبز» دونوازی کمانچۀ نگار خارکن و همراهی تمبکِ نازنین پدرثانی در نه قطعه توسط نشر و پخش جوان روانه بازار موسیقی شد.

به گزارش نای، آلبوم «سبز در سبز» اثری حاصل همکاری و هم‌نوازی نگار خارکن و نازنین پدرثانی است. نگار خارکن که سابقۀ همکاری با گروه‌های شناخته‌شده‌ای مثل مولوی، هم‌آوایان و شهناز را در کارنامۀ خود دارد، پیش از این آلبوم «آن سیاه افسون‌کار» را منتشر کرده است.

این آلبوم بر مبناى موسیقى کلاسیک ایرانى نواخته شده و شامل نُه ترک است. ضبط هم‌زمانِ اثر در استودیو پژواک توسط مهدى سالک اردستانى انجام شده و میکس و مسترِ نهایى توسط رضا فرهادى در استودیو کرگدن (کنگانِ پارسه).

نگار خارکن در خصوص این آلبوم می‌گوید: این آلبوم به‌یاد استاد على‌اصغر بهارى نواخته شده و تمام سعى بنده بر این بوده تا سبک نوازندگى این استادِ بزرگوار در این اثر حفظ شود و نوازندگى تمبک را نازنین پدرثانى برعهده داشته است.

نام «سبز در سبز» و تعداد قطعات این آلبوم، که نُه قطعه است، به انتخاب و توصیۀ استاد خوشى رام بوده که بر مبناى نُهمین لحن از الحانِ باربُد، رامشگرِ دورۀ خسروپرویز بوده است. حکیم فردوسىِ بزرگ مى‌فرمایند:

همى سبز در سبز خوانى کنون

بدین گونه سازند مردان فسون

این آلبوم توسط شرکت نشر و پخش جوان منتشر شده و هم اینک در سایت بیپ‌تونز در دسترس علاقه‌مندان است.

چاپ
>