X

آلبوم تصویری «ترانه‌های زمین» منتشر می‌شود/ برنامه کنسرت‌های جدید

چهارشنبه, 11 مهر 1397

اردشیر کامکار آهنگساز و نوازنده کمانچه با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی توضیح داد: دی ماه سال ۹۶ طی یک همکاری مشترک با یوردال توکجان نوازنده عود و اردم شمشک نوازنده باقلاما از کشور ترکیه، کنسرت «ترانه‌های زمین» را با همراهی همایون نصیری و خوانندگی حسام‌الدین سراج در تالار وزارت کشور برگزار کردیم.

وی افزود: در این کنسرت برای اولین بار قطعاتی با ملودی عربی، کردی و ترکی به مخاطبان ارایه شد که خوشبختانه با استقبال خوب همراه بود به همین دلیل تصمیم داریم آلبوم تصویری این کنسرت را به زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار دهیم و هم اکنون مشغول انجام کارهایی نهایی آن هستیم.

کامکار در پایان درباره کنسرت های پیش رو نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری یک کنسرت در تهران داریم که به نوعی ادامه مجموعه کنسرت‌های سه نفر بنده، حمیدرضا نوربخش و بهداد بابایی است که طی سال ۹۵ در قالب تورهای کنسرت در کشورهای مقدونیه، بلژیک و سوئد میزبان علاقه‌مندان موسیقی ایرانی بود. در این کنسرت‌ها که با تمرکز بر بداهه‌نوازی ساز و آواز برگزار شد، جلوه‌هایی از موسیقی دستگاهی ایران به مخاطبان و علاقه مندان موسیقی ایرانی ارایه و در پایان آثاری به یاد زنده یاد پرویز مشکاتیان اجرا شد.

اردشیر کامکار از جمله نوازندگان صاحب‌نام موسیقی ایرانی است که طی سال‌های گذشته ضمن همکاری مستمر با گروه کامکارها، در حوزه تدریس، برگزاری کنسرت‌های پژوهشی، تالیف کتاب‌های مختلف در حوزه موسیقی ایرانی تجربه‌های متفاوتی را پشت سر گذاشته است.

چاپ
>