X

آلبوم «به یاد بهاری» رونمایی می‌شود

دوشنبه, 30 دی 1398

آلبوم تکنوازی کمانچه «به یاد بهاری» با هنرمندی آیدین نورمحمدی روز پنجشنبه سوم بهمن ماه در فرهنگسرای سرو رونمایی می‌شود.

به گزارش نای، آلبوم تکنوازی کمانچه، به‌تازگی توسط مؤسسه فرهنگی هنری آوای خنیاگر پارسی منتشر شده است که با همکاری فرهنگسرای سرو، پنجشنبه، سوم بهمن، از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در این مرکز رونمایی می‌شود.

این آلبوم شامل تک‌نوازی کمانچۀ آیدین نورمحمدی بر اساس شیوۀ کمانچه‌نوازی علی‌اصغر بهاری در آوازهای ابوعطا و اصفهان است و قطعات ضربی مندرج در آن بر اساس شیوۀ آهنگسازی قدیم توسط ساختۀ آیدین نورمحمدی ساخته شده‌اند.

در این برنامه سیّدعلیرضا میرعلینقی (پژوهشگر موسیقی دستگاهی)، مازیار کربلایی (سازندۀ کمانچه)، آیدین نورمحمدی (مؤلف) و شهاب مِنا (ناشر) به‌عنوان سخنران حضور خواهند داشت و به معرفی ویژگی‌های این آلبوم، کمانچه و کمانچه‌نوازی علی‌اصغر بهاری می‌پردازند و در پایان آیدین نورمحمدی به تک‌نوازی قسمت‌هایی از آلبوم خواهد پرداخت.

آیدین نورمحمدی، متولد ۱۳۶۸، ارومیه است. او از کودکی علاقۀ وافری به موسیقی و آواز داشت و با راهنمایی‌های پدر ابتدا به فراگیری آواز و خواندن برخی از تصانیف قدیمی پرداخت. در منزل پدری او اکثر سازهای موسیقی ایرانی چون تار، سه‌تار، نی، تنبک و ویُلُن وجود داشت و پدرش نیز ویُلُن و مختصری سه‌تار و نی می‌نواخت. این محیط موسیقایی زمینه‌ای شد تا وی از نُه‌ سالگی ویُلُن را برای انتخاب و آموزش ویلن ایرانی را نزد پدر آغاز کند و پس از مراحل مقدماتی به تحصیل ردیف استاد ابوالحسن‌خان صبا نزد پدر بپردازد. بعدها به ویُلُن‌نوازی کلاسیک غربی علاقه‌مند شد و این شیوۀ نوازندگی را انتخاب کرد و ادامه داد و در این راه از تعالیم استادانی چون زاوِن یدیقاریانس و سیاوش ظهیرالدّینی بهره جست. او با شنیدن نوای کمانچۀ رحمت‌الله بدیعی در آثار به سرپرستی استاد فرامرز پایور به ساز کمانچه علاقه‌مند شد و در این راه از آموزه‌های استاد محمدرضا لطفی استفاده کرد. وی از محضر آندره مرادیان و محسن الهامیان در نوازندگی پیانو و مبانی موسیقی نیز بهره‌مند شده و وزن‌خوانی و ریتم را نزد بهمن رجبی آموخته است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره  ۸۸۸۸۱۸۷۹  تماس بگیرند.

چاپ
>