X
به یاد محمدرضا لطفی و با نوازندگی «مقداد شاه‌حسینی»

آلبوم «اوقات» شامل بداهه‌نوازی‌های سه‌تار منتشر شد

شنبه, 5 خرداد 1397

مقداد شاه حسینی درباره‌ی آلبوم خود نوشته است: «وقفه، منشاء علم است. همیشه این سخن برایم لحظه شروع بداهه نوازی است. زمان، مکان، هنرمند و فرهنگ، شاید چهار گوشه جهان متصل بداهه نوازی اند که اگر در یک نقطه با هم جمع شوند، تو گویی که حاصل، بداهه پردازی باشد. رهیافتی که در نوع خود، امری است سخت و دیریاب. قطعات این مجموعه همگی بدون ادیت ها و جرح و تعدیل های مرسوم امروزی اجرا شده اند و در حقیقت و به بیانی خودمانی تر، حاصیل یک بار نشستن و نواختند و سنت دیرین بداهه نوازی نیز ای بسا که همین بوده است. بداهه نوازی شاید، حال و روزگار اکنون نوازنده است و به دور از بازسازی ها و دستکاری های پسینی و رجعت و روی به آتیه است، بی آنکه آمده باشد.»

مقداد شاه حسینی متولد ۱۳۵۸ در تهران و دانش آموخته رشته موسیقی، از سال ۶۹ فعالیت‌های هنری خود را با نواختن سازهای تنبک و سه تار، آموزش آواز نزد استاد افسانه رثایی و فراگیری تار درمحضر استاد هوشنگ ظریف آغاز می کند.

فرهاد فخرالدینی، کامبیز روشن روان، مصطفی کمال پورتراب، فرید عمران، هومان اسعدی، داریوش طلایی، مجید کیانی و مسعود شعاری دیگر اساتید او بوده اند.

او در موسیقی متن سریال و فیلم هایی چون «همیشه پای زنی در میان است»، مجموعه ۱ تا ۳ «پایتخت»، «پریدخت»، «دودکش»، «روز حسرت» هنرنمایی کرده است. از این نوازنده و آهنگساز پیش تر، آلبوم «در سایه سار مهتاب» منتشر شده است.

منبع: سایت موسیقی ما
چاپ
>