X

آغاز دور دوم پروژه «چند شب» / کمانچه نوازان به رودکی می آیند

شنبه, 7 مرداد 1396

دور دوم مجموعه کنسرت های «چند شب» با عنوان «چند شب کمانچه» از روز ۲۱ مرداد ماه در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دور دوم مجموعه کنسرت های پروژه «چند شب» طی روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ مرداد ماه سال جاری با عنوان «چند شب کمانچه» در تالار رودکی تهران میزبان دوستداران موسیقی ایرانی خواهد بود.
افشین معصومی مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با اعلام این خبر بیان کرد: خوشبختانه اجرای دوره اول این پروژه که ماه گذشته با عنوان «چند شب تار» در تالار رودکی برگزار شد، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و این برای ما باعث افتخار و خوشحالی بود که طی این برنامه هنرمندانی چون کیهان کلهر ، داریوش طلایی، علی بهرامی فرد ، سعید نایب محمدی ، شروین مهاجر ، محمدرضا فیاض به تماشای کنسرت ها نشستند.
وی گفت: در این روزهایی که برگزاری کنسرت فقط شکل تجاری به خود گرفته و اغلب تولید کنندگان بیشتر به فکر تکثر و تکرر هستند تا با ثبت رکورد بیشترین ها را به اثبات برسانند ، شنوندگانی هستند که گوش جان به سرچشمه هنر موسیقی می سپارند .به هر ترتیب موسیقی که ما در این پروژه ارائه می دهیم موسیقی خاصی است که شنونده خاصی را هم می طلبد و امیدوارم با برنامه ریزی که در این زمینه انجام گرفته بتوانیم به سهم خود و حضور برخی از هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان نقشی در اعتلا و گسترش موسیقی ایرانی به ویژه تک نوازی باشیم.
معصومی با اشاره به برنامه های آینده پروژه «چند شب» توضیح داد: مجموعه کنسرت های «چندشب » با هدف یاد آوری ریشه های اصلی موسیقی در ۱۲ دوره طراحی شده که در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی ، کلاسیک ، و نواحی خواهیم پرداخت. در دوره دوم نیز که با عنوان «چند شب کمانچه» برگزار می شود هنرمندان شرکت کننده به کمانچه نوازی در شیوه ها و بیان های متفاوت می پردازند.
طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، اسامی هنرمندان و برنامه کنسرت های «چند شب کمانچه » به ترتیب زیر اعلام شده است:
شنبه ۲۱ مرداد ( ساعت ۲۱ ) : شروین مهاجر، المیرا مردانه، رضا پرویز زاده
یکشنبه ۲۲ مرداد ( ساعت ۲۱ ) : هادی منتظری، هومان رومی، حسام اینانلو
دوشنبه ۲۳ مرداد ( ساعت ۲۱ ): فرشاد صارمی، سامر حبیبی، صبا علیزاده
علاقه مندان برای دریافت بلیت برنامه های پروژه «چند شب کمانچه» می توانند به سامانه « ایران کنسرت» مراجعه کنند.

چاپ
>