X
در بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک

آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان برگزار شد

یکشنبه, 18 شهریور 1397

آئین اختتامیه‌ دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک شامگاه یکشنبه ۱۸ شهریورماه در تالار وحدت برکزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، مراسم اختتامیه‌ این دوره از جشنواره با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد مجتبی حسینی معاون اموری هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، هومان اسعدی دبیر جشنواره، علی ثابت نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ، هیأت داوران جشنواره، اساتید و هنرمندان در بخش های موسیقی دستگاهی و کلاسیک در تالار وحدت برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائتی از آیات قرآن مجید، نماهنگی از روند برگزاری بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک دوازدهمین جشنواره‌ ملی موسیقی جوان پخش شد.

 

سپس  سیدعباس سجادی در مقام مجری این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خوشامدگویی به هنرمندان و شرکت‌کنندگان این دوره از جشنواره، از هومان اسعدی دبیر جشنواره برای ایراد سخنرانی دعوت کرد.

 

اسعدی ضمن تبریک به هنرمندان موسیقی گفت: بیش از ۱۶۰۰ درخواست برای شرکت در دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان داشتیم که پس از بررسی در هیئت انتخاب ۶۰۰ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد، نیمی از آن مربوط به بخش نواحی بود و ۳۰۰ نفر از آن به موسیقی دستگاهی و کلاسیک اختصاص داشت که پس از ماراتنی یک ماهه شاهد اختتامیه بخش دستگاهی و کلاسیک هستیم.

 

او ادامه داد: نکته که باید به آن اشاره کنم پاسخ به سوال آینده برگزیدگان جشنواره است، ۵۰ سال پیش نیز شاهد چنین چالشی در موسیقی بودیم که برای آن مراکزی تاسیس شد اما امروزه ضرورت ها متقاوت است و باید به نحو دیگری به آن نگاه کرد، امروز هم باید مرکزی تاسیس شود تا به آموزش بیشتر برگزیدگان توجه ویژه شود.

 

اسعدی اضافه کرد: داوران امروز ما نیز در همان مراکز حضور داشتند که  نتیجه آن آینده نگری نسل قبل باعث تداوم آن شده است، در انتها از دوستانی که در این امر ما را یاری کردند صمیمانه سپاسگزار هستیم.

 

بعد از سخنرانی دبیر جشنواره، موسیقی تک نوازی سنتور توسط یکی از شرکت کنندگان برای حضار به اجرا درآمد.

 

حسین علیزاده دومین سخنران برنامه در این اختتامیه گفت: جامعه ما فقط زمانی  رو به جلو حرکت می کند که جوانان خود را در رأس داشته باشد، جوانان نیروی اصلی یک جامعه هستند ما دیرینه فرهنگ ضد جوان داریم، جا دارد در قرن ۲۱ تجدید نظری روی افکارمان داشته باشیم و عرصه های مختلف مملکت را به جوانان بسپریم، جامعه ای که جوانان را در خود داشته باشد قد برافراشته خواهد شد.همیشه مشتاق هستم که در جایگاه ما نیز جوانان بیشتری حضور داشته باشند چون وقتی خوب می نوازند خوب نیز خواهند دید و تصمیم خواهند گرفت.

 

او ادامه داد: جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از مهمترین جشنواره ها در این عرصه است، جوانان ما باید از حیثیت هنر، هنرمند و موسیقی دفاع کنند. ما در این جشنواره شاهد دیدار هنرمندانی از شهرهای مختلف بودیم و از این بابت احساس غرور کردیم و اشک شوق ریختیم. به نمایندگی از مردم، اولیا، شرکت کنندگان، موسیقی دانان و مسئولان از دبیر جشنواره تشکر می کنم.

 

علیزاده اضافه کرد: طی سالیانی که در موسیقی بودیم کسی به مانند این دبیر پیگیر و وظیفه شناس ندیده ام، فردی که بتواند دانشگاه را به مردم نزدیک کند کمتر در موسیقی و هنر ما پیدا می شود، دانشگاه همیشه آکادمیک و کمی از جامعه جداست. آنچه هنر و علم موسیقی نامیده می شود وقتی از دانشگاه بیرون می آید دیگر دیده نمی شود این بدان علت است که ارتباط بین ارگان ها و دانشگاه وجود ندارد.

 

این نوازنده همچنین گفت: رشته هنر رشته سختی است، وقتی این جوانان به دانشگاه می روند و به طور عمیق با آن آشنا می شوند نوبت خدمت به جامعه می رسد اما متوجه می شوند که تربیون در دست موسیقی کوچه و بازار قرار دارد، اگر بخواهیم وجود رانت خواری را تایید کنیم باید حضورش در موسیقی را نیز تایید کنیم. قصد توهین به کسی ندارم اما ساختار و قوانین ما به شکلی است که کم می شود بدون زد و بندهای معمول به وضع اقتصادی خوب دست پیدا کرد. با وجود تمام کمبود ها در دانشگاه ها در دهه های گذشته باز هم بخاطر وجود تداوم بازدهی خوبی داشته است. آینده درخشانی پیش روی این جوانان است. هرکسی که راه درست را انتخاب کند راهش سد می شود حتی گاهی احترام به کسانی که سالها برای رشته ای تلاش کرده اند نیز وحود ندارد، این وظیفه دولت است که باید آنرا درک کند.

 

او در پایان نیز تاید کرد: دبیر جشنواره باید بخاطر وظیفه شناسی و مدیریت صحیح به دور از روابط و مادیات الگو قرار داده شود. باید بزرگداشتی برای او به لیاقتی که شایسته آن است در نظر گرفته شود. به همه هنرجویان و شرکت کنندگان این جشنواره تبریک  گفته و می گویم این نوید وجود دارد که هر چقدر فشار بیشتر روی موسیقی باشد شاهد شکوفایی بیشتر آن خواهیم بود. تحریم روی موسیق باعث رشد آن شده است. با وجود کمبودها حتی از شهرهای دور ایران نیز چهره های شاخصی داشتیم که جای تقدیر دارد.

 

بعد از صحبت های این نوازنده سرشناس، تک نوازی گیتار و سپس دو نوازی پیانو و ویلن توسط شرکت کنندگان اجرا شد.

 

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با ابراز خوشحالی از حضور در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: موسیقی سراسر انرژی بوده و جوانان به آن انرژی مضاعف می‌بخشد. آینده موسیقی وابسته به نسل جوانی است که آینده موسیقی جهان را می‌سازند. موسیقی بخش پایدار و تفکیک‌ناپذیر ایران است. ایران در تاریخ خود بی موسیقی زندگی نکرده است و فراز و نشیب‌های این مرزوبوم موجب فاصله ایران از موسیقی نشده است. نوا و نی تغییری کرده اما موسیقی پابرجا مانده است.

 

صالحی با اشاره به این که بخشی از هویت ایران موسیقی است، گفت: سه واژه وطن، ایران و موسیقی جداناپذیر هستند. هیچ موسیقی‌دانی از تبار ایران در طول تاریخ نبوده است که قطعه‌ای با نام ایران و رنگ و بوی ایرانی در کارنامه کاری خود نداشته باشد. ایران رنگین‌کمان اقوام است و بخش جداناپذیر اقوام ایرانی موسیقی است. آن‌ها در گویش، پوشش و موسیقی این رنگین‌کمان را ساخته و پرداخته‌اند. شعر ایرانی روح آن است و ایران با آن زنده است. شعر بخشی از وجود ایرانی بوده و شعر و موسیقی در ایران پیوندی جداناشدنی دارند.

 

وزیر ارشاد ادامه داد: وقتی به شاعران مطرح کشور نگاه می‌کنیم شاهد آن هستیم که هم کلام از موسیقی است و هم کلامشان با موسیقی در جهان شناخته می‌شود. با توجه به اینکه ایران در چهارراه تاریخی است در معرض تهاجم‌های مختلف قرار داشته است و در این چند هزار سال همواره با تهاجم روبه‌رو شده است. بخشی از حماسه، عزت و ماندگاری ایرانی از طریق موسیقی بوده است، حمیت ایرانی با موسیقی پیوند خورده است. در روزگار ما و در مقطع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نقش موسیقی پررنگ بوده است.

 

صالحی در پایان گفت: همه آنچه موسیقی را به ایران پیوند می‌دهد اکنون بر دوش جوانان است. موسیقی بر ماندگاری اقوام، هویت و شاعرانگی ایرانی تأثیرگذار بوده و نسل جوان باید پاسدار این گذشته پرافتخار باشند. از همه دست‌اندرکاران و شرکت‌کنندگان این جشنواره و تمام کسانی که وام‌دار موسیقی هستند تشکر و برای آن‌ها آرزوی توفیق و شادکامی دارم.

در بخش پایانی آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، برگزیدگان این بخش به تریتب ذیل اعلام شد:

 

 

 

 

 

 

برگزیدگان بخش کلاسیک دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به شرح زیر است:

 

هیئت داوران دوازدهمین جشنوارۀملی موسیقی جوان، ضمن تقدیر از آقای روزبه حجت پناه نوازنده ویولا و خانم فرناز طباطبایی نوازنده پیانو و خانم گلبرگ گیو قصاب نوازنده فلوت  برگزیدگان بخش های مختلف موسیقی کلاسیک را به شرح ذیل اعلام می نماید:

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ویولن:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم به طور مشترک: خانم رُز سان احمدی (تهران) و آقای علیرضا آذربو(تهران)

 

رتبه دوم : خانم نگین ریاحی کیا (تهران)

 

رتبه اول: آقای محمدرضا بهرامی (تهران)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای محمدرضا نامجو(تهران)

 

رتبه دوم : خانم سارا نادری(اصفهان)

 

رتبه اول: آقای کیارش آرین(تهران)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: خانم صدف حقی(تهران)

 

رتبه دوم : آقای فرشاد شیرانی(تهران)

 

رتبه اول: آقای بهزاد جعفریان(اصفهان)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ویولنسل:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: خانم ثنا شهمیری(تهران)

 

رتبه دوم : خانمفاطمه زهرا شاکری فاخر(تهران)

 

رتبه اول به طور مشترک: خانم پریا مولایی(تهران)  و خانم نیلوفر میرزا نبی خانی(تهران)

 

 

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: خانم هستی شاپوری(تهران)

 

رتبه دوم : آقای عبدالحسین زارعی (شیراز)

 

رتبه اول: آقای میر نوید حمیدی (تبریز)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم به طور مشترک: خانم پروشات زندآیین(تهران) و آقای محمدحسین غریبی (تهران)

 

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 

 رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی گیتار:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم به طور مشترک: خانم ملیکا بلند همتی (فیروزکوه) و خانم پری ناز حیدری نژاد (تهران)

 

رتبه دوم : آقای سپهر فرندی (زنجان)

 

رتبه اول: خانم مبینا یوسفی (گرگان)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم:  خانم المیرا شکری (فیروزکوه)

 

رتبه دوم : آقای محمود محب زاده (کرج)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی پیانو:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: آقای امیر ماهِد  میر اشرفی (تهران)

 

رتبه دوم : آقای صدرا مهشیدفر (تبریز)

 

رتبه اول به طور مشترک: خانم آوین سلطانی دانا (کرج) و خانم محیا محمدی (تهران)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

رتبه دوم : آقای محمد جواد بهرامی (تهران)

 

رتبه اول: آقای نیما شناوری (پردیس)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: خانم پگاه کشاورز (تهران)

 

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 

رتبه اول: آقای کسری فریدی (تهران)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی کلارینت:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای علی رضایت(اصفهان) و خانم نیکی بَنی مَهد رانکوهی (تهران)

 

رتبه دوم : خانم رها رضایی (تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی ابوا:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

 رتبه دوم : خانم پارمیدا سلطانی(تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی هورن:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم به طور مشترک : خانم بهار اکبری (تهران) و خانم ریحانه رفیعی(تهران)

 

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش موسیقی دستگاهی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به شرح زیر است:

 

هیئت داوران دوازدهمین جشنوارۀملی موسیقی جوان، برگزیدگان بخش های مختلف موسیقی دستگاهیایران  را به شرح ذیل اعلام می نماید:

 

برگزیدگان بخش تکنوازی کمانچه:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: آقای محمدرضا محمدی (قائم شهر)

 

رتبه دوم : آقای پوریا پورپرویز (خرم آباد)

 

رتبه اول: خانم فرزانه مهدی زاده (قهدریجان)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای امیر  محمدرضایی (اصفهان)

 

رتبه دوم : آقای مشکات نصیری (زنجان)

 

رتبه اول: آقای  فردین میرزا حسینی (کرج)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: آقای یونس غلام زاده (تهران)

 

رتبه دوم : آقای سیاوش طاهریان (کرج)

 

رتبه اول: آقای پیام سرپرست یکتا(تهران)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی سنتور:

 

– گروه سنی الف (۱):

 

رتبه سوم: آقای دانیال عقلمندی (تهران)

 

رتبه دوم : آقای کارن احمدی (سنندج)

 

رتبه اول: آقای آریا عباسی (کرمانشاه)

 

 

 

 – گروه سنی الف (۲):

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقایان مهرداد طهماسبی (کرج) و فردین محمدی نژاد (کامیاران)

 

رتبه دوم : آقای سروش حاجی طالب (تهران)

 

رتبه اول: آقای محمدرضا رحمانیان (سمنان)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای مرتضی تقوی (اسلامشهر)

 

رتبه دوم : آقای فرهنگ بقایری (تهران)

 

رتبه اول: آقای شهریار قیدارپور(تهران)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: آقای بابک مشیری (تهران)

 

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 

رتبه اول: آقای محسن میرزایی (کرج)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی قانون:

 

– گروه سنی الف (۱):

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

رتبه دوم : خانم گندم عربی نژاد (تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

 – گروه سنی الف (۲):

 

رتبه سوم به طور مشترک: خانم فاطمه بهرامی(تهران) و خانم محیا سادات حسینی نژاد(تهران)

 

رتبه دوم : خانم سارا مجیدی نژاد(تهران)

 

رتبه اول به طور مشترک: خانم پریا فرهادی (اصفهان) و خانم مهتا رِژدام (تهران)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای ارشیا آغنده (تهران)

 

رتبه دوم : خانم نگار غفاری (تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش آواز موسیقی دستگاهی:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: آقای علی سبحانی (کرج)

 

رتبه دوم : آقای امیرحسین خانلُقی (نیشابور)

 

رتبه اول: آقای پارسا خائف (اردبیل)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

 رتبه دوم به طور مشترک: آقای امیرحسین فلاح (آمل) و آقای محمد مجتبی حسام محمودی نژاد (قم)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای پوریا عابدینی (ابهر) و آقای محمد کوزه گر (رامسر)

 

رتبه دوم به طور مشترک: آقای احسان تحویلداری (اصفهان) و آقای حامد رنجبر(اصفهان)

 

رتبه اول: آقای عماد توکلی (الیگودرز)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی تنبک:

 

– گروه سنی الف (۱):

 

رتبه سوم: آقای محمدجواد شریف (شهرضا)

 

رتبه دوم : آقای منصور صادق نژاد نائینی (اصفهان)

 

رتبه اول به طور مشترک: آقای ایلیا فرج زاده (پردیس) و خانم شهزاد پیوسته (شهرضا)

 

 

 

 – گروه سنی الف (۲):

 

رتبه سوم: آقای آرش مهدیه نجف آبادی (نجف آباد)

 

رتبه دوم : آقای مهرداد صمدی مقدم (مشهد)

 

رتبه اول: خانم شیوا سادات واحدی (مبارکه)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای شهریار صابونی (بروجرد)

 

رتبه دوم : آقای عرفان بُطلانی (اصفهان)

 

رتبه اول: آقای علیرضا زارع (شیراز)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: آقای جواد علیرضایی (دیزیچه)

 

رتبه دوم : آقای آرش سروستانی(اهواز)

 

رتبه اول: خانم مهسا نساج پور (سپاهان شهر)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی نی:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای بابک قلی زاده (مرودشت) و خانم فرنوش اصلانی (تهران)

 

رتبه دوم به طور مشترک: خانم مریم توکلی (دُرچه) و آقای علیرضا محمدی (قم)

 

رتبه اول به طور مشترک: آقای حسین بَلالی (بهارستان)  و آقای سینا صائبی راد (مشهد)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای آرمان خوشبویی (اصفهان)

 

رتبه دوم : آقای حامد انصاری (قزوین)

 

رتبه اول: آقای کیارش بکتاشیان (تهران)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

رتبه دوم : آقای محمدرضا ربیعی (محمدیه)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی عود:

 

– گروه سنی الف:

 

رتبه سوم: خانمنگین لشکری (تهران)

 

رتبه دوم به طور مشترک: خانم آوین احمدی (تهران) و خانم آیدا احمدی پارسا (تهران)

 

رتبه اول: آقای سید محمدعلی سبزواری (تهران)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای بهادر قدیمی (کرج) و آقای علی امیریان فرد(اصفهان)

 

رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

 

رتبه اول: آقای حجت فرجیان (تهران)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی تار:

 

– گروه سنی الف (۱):

 

رتبه سوم: آقای ارشیا مسلمی عقیلی (کرج)

 

رتبه دوم : آقای امیرحسین مهرایی(کرج)

 

رتبه اول به طور مشترک: آقایان بارمان رسولی نژاد (شهریار) و اشکان نایبی (میانه)

 

 

 

– گروه سنی الف (۲):

 

رتبه سوم: آقای سامان آقایانی (تهران)

 

رتبه دوم : آقای فرداد سعیدی (سنندج)

 

رتبه اول به طور مشترک: آقایان آرشام عباس پور (اهواز) و پویا عباسی (کرمانشاه)

 

 

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم: آقای آرین طوفانی(مشهد)

 

رتبه دوم : آقای مازیار یکتایار(تهران)

 

رتبه اول: آقای پارسا جعفری (آمل)

 

 

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم: آقای محمدرضا عزیزی (خرم دره)

 

رتبه دوم : آقای مسعود غلامی (تهران)

 

رتبه اول به طور مشترک: آقایان پدرام دانشفر (تهران) و امیرعلی لطفی (خمینی شهر)

 

 

 

برگزیدگان بخش تکنوازی سه تار:

 

هیئت داوران بخش تکنوازی سه تار، ضمن تقدیر از آقای محراب قلعه جوقی از میانه، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می کند:

 

– گروه سنی الف (۱):

 

رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

 

رتبه دوم به طور مشترک: آقایان محمدحسین سجادی (اراک) و علی چراغی (مرودشت)

 

رتبه اول: آقای ایلیا بازیاری (بوشهر)

 

 

 

– گروه سنی الف(۲) :

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای امید جوراب بافان (قزوین) و خانم ریحانه کدخدایی (تهران)

 

رتبه دوم به طور مشترک : آقایان حافظ کریمی (دالاهو) و یونس ذوالفقاری (تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

– گروه سنی ب:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقایان مهرداد گل محمدی (کرج) و محمدرضا علوی (هِریس)

 

رتبه دوم به طور مشترک: آقایان محمدجواد احمدزاده (تهران) و خانم کیمیا ذاکریان (کرج)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

– گروه سنی ج:

 

رتبه سوم به طور مشترک : آقایان حمیدرضا عبادی (بندر انزلی) و رضا اسدی (تهران)

 

رتبه دوم : آقای رضا ابراهیمی (تهران)

 

رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

 

 

 

برگزیدگان بخش حفظ کل ردیف:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای حجت فرجیان (تهران) و آقای کامیاب عشقی نژاد(تهران)

 

رتبه دوم : آقای مرتضی تقوی (اسلامشهر)

 

رتبه اول: آقای رضا ابراهیمی (تهران)

 

 

 

برگزیدگان بخش ویژه موسیقی دستگاهی:

 

رتبه سوم به طور مشترک: آقای علی قنبری (ایلخچی) و آقای رضا ابراهیمی (تهران)

 

رتبه دوم : آقای محسن میرزایی (کرج)

 

رتبه اول: آقای آرمان مهدی

 

دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مردادماه تا ۱۸ شهریورماه سال جاری در تهران، برگزار شد.

چاپ
>