X

موزیک ویدئو «شهرزاد» با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان سرزمین مادری

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

دوشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۹

سمفونی «شهرزاد» به آهنگسازی امین‌الله آندره‌حسین به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی ۳۰ نوازنده بانوی ایرانی اجرا شد.

به گزارش نای، موزیک ویدئوی سمفونی «شهرزاد» با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان سرزمین مادری و ادای احترام و به‌پاس فداکاری‌های کادر درمان در مبارزه با کرونا و در حمایت از صلح، دوستی و سلامت نسل بشر منتشر شد.

این موزیک ویدیو شامل سوئیت شماره ۶ (اجرای ارکسترال) و سوئیت شماره ۹ (اجرای دوئت) از سمفونی “شهرزاد” به آهنگسازی امین‌‌الله آندره‌حسین است که توسط ارکستر سمفونیک بانوان سرزمین مادری به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی ۳۰ نوازنده بانوی ایرانی، در محوطه باز بنیاد رودکی به سفارش و تهیه‌کنندگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، اجرا و منتشر شد.

نسرین عنایت مهر مجری طرح با اعلام این خبر بیان کرد: این کار پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه در شرایط سخت و پر از ریسک کرونایی و پشت سر گذاشتن مراحل عدیده‌ی انجام یک پروژه‌ی فرهنگی-هنری، در مهرماه ۱۳۹۹ به سرانجام رسید.

وی که مدیریت کل پروژه و تمام امورات اجرایی ارکستر را از تیرماه ۱۳۹۸ به‌طور خودجوش و با رویکرد ارتقاء جایگاه بانوان هنرمند ایرانی بر عهده گرفته بوده، افزود: این اتفاق در پی آن است که قرار بود نتیجه‌ی تلاش‌ها پس از ۹ ماه (از طرح و برنامه‌ریزی و تبیین استراتژی گرفته تا جذب نوازنده و رایزنی‌های متعدد برای جذب حامی و مراحل قانونی کار و صدور مجوز و …) با حضور حدود ۵۰ نوازنده با اجرای کامل سمفونی شهرزاد در تالار وحدت مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ به بار بنشیند، که به علت اپیدمی کووید-۱۹ لغو شد. سپس، اوایل تابستان ۱۳۹۹ در شرایطی که هیچ حامی حقیقی یا حقوقی پیدا نمی‌شد، از طرف معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، پیشنهاد و جرقه تولد و ساخت یک موزیک ویدیو را به‌پاس فداکاری‌های کادر درمان کرونا و در جهت امیدبخشی در شرایط کرونایی حاکم بر خانواده‌ها، دریافت کردیم. لذا، با انگیزه‌ای دوباره و همچنین با برآوردها و چیدمان طرحی جدید، اقدامات را مجدداً آغاز و نتیجه نهایی پس از چندین ماه تلاش، آماده و منتشر شد.

عنایت مهر با اشاره به اینکه بدیهی است این موزیک ویدیو از معایب و نواقصی رنج می‌برد، بیان کرد: ترجیح می‌دهیم ذکر ریشه‌های آن را به سکوت و حافظه اندرونی این تولید بسپاریم و با شکر و سپاس، دل خوش بداریم به دل دریایی کادر درمان کرونا که این پاس داشت را از طرف تمامی افراد گروه، پذیرا باشند.

وی همچنین گفت: از بنیاد فرهنگی-هنری رودکی و دفتر امور موسیقی و افرادی که در روند تولید موزیک ویدیو سمفونی “شهرزاد”، با ما همکاری‌های شایسته‌ای داشتند، کمال تشکر و قدردانی را داریم.

عنایت مهر در پایان از همراهی و حضور نوازندگان هنرمندی که علاوه بر جوانب مالی، با دیدگاه ارزش‌آفرینی به این کار ملحق شدند و همچنین از کارگردان اثر و صبوری و انرژی مضاعف تدوین گر، تشکر و قدردانی کرد.

>