X

افتتاح ۵ هنرستان هنرهای زیبا در استان‌ها

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

دوشنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۹

 همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، پنج هنرستان به مجموعه هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه شد.

به گزارش نای، در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها در حوزه آموزش هنر در سطح کشور، پنج هنرستان هنرهای زیبا در مهرماه جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی در مازندران، ایلام، گلستان، قزوین و منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

هنرستان هنرهای زیبای تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیرپاترین مراکز آموزش هنر کشور هستند و در هنرستان‌ها رشته‌های موسیقی، نمایش، نقاشی، گرافیک، سینما، پویانمایی و صنایع دستی، آموزش داده می­شود و راه‌یابی به این واحدها، علاوه بر احراز شرایط عمومی، مستلزم موفقیت در آزمون ورودی است.

هدف از تأسیس این هنرستان‌ها، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی، بومی و آموزش صحیح و آکادمیک هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور، همچنین میسرکردن حق دسترسی عادلانه افراد به فراگیری هنر، پرورش هنرمندان کارآمد و نخبه در سراسر کشور است.

با توجه به افزایش علاقه‌مندان رشته‌های هنری و متقاضیان تحصیل در هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمار هنرجویان هنرستان‌ها به تعداد پنج هزار و ۴۸۵ نفر در سال تحصیلی ۹۹‏‏-۹۸ رسیده است و با تأسیس این هنرستان‌ها در استان‌های مازندران، ایلام، گلستان، قزوین و منطقه آزاد قشم تعداد ۴۹ هنرستان هنرهای زیبا در سراسر کشور فعالیت دارند.

>