X

آلبوم «مرثیه ناتمام» منتشر شد

دوشنبه, 14 مهر 1399

آلبوم «مرثیه ناتمام؛ آوازهایی برای اربعین» توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

به گزار نای، این آلبوم با آواز چهار خواننده موسیقی دستگاهی ایران امیر مداح، سیدهاشم احمدوند، رضا طیبی و حمید خزایی با اشعاری از محمدعلی بهمنی، علیرضا قزوه، غلامرضا طریقی، غزاله شریفیان، سیدمحمدمهدی شفیعی، میلاد عرفان‌پور، بیت‌الله جعفری و محمدمهدی سیار در هشت قطعه تولید شده است.

در این آلبوم برای فرهنگ‌سازی صحیح در موسیقی عزاداری به بهره‌گیری از دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی از جمله راست‌پنجگاه، سه‌گاه، نوا، چهارگاه، شوشتری و دشتی پرداخته شده است.

هنر آوازخوانی، از دیرباز در آیین‌های سوگواری و تعزیه سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حضوری پررنگ، جدی و انکارناپذیر داشته است، به گونه‌ای که برترین تعزیه‌خوانان گذشته، برترین آوازخوانان دوره خود نیز بوده‌اند. آوازخوانانی مسلط به زیر و بم، فراز و فرود، ظرایف این هنر ملی ایران و علاوه بر این به اعتقاد بر رستاخیز کربلا، که با شور و شوق تمام، نغمات جان بخش خود را سرداده‌اند.

این اثر که با حضور شاعران و آوازخوانانی از سه نسل مختلف آماده شده، نشانه‌ای از ادامه حیات پرافتخار دو هنر شعر و آواز و تلفیق هنرمندانه این دو، در این مرز و بوم و تلاشی برای ادای دین و پاسداشت حادثه عاشورا، در جهت فرهنگ‌سازی صحیح ارائه اثر هنری فاخر مرتبط با این واقعه تاریخی در عصر حاضر است.

علاقه‌مندان به تهیه این آلبوم می‌توانند با مراجعه به سایت بیپ‌تیونز و یا استفاده از لینک زیر جهت تهیه آلبوم اقدام نمایند.

https://beeptunes.com/album/566058682/

چاپ
>