X

روایت مدیرکل دفتر موسیقی از نقش هنرمندان در دفاع مقدس

چهارشنبه, 9 مهر 1399

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت و غرفۀ معاونت امور هنری بازید کرد.

به گزارش نای، محمد اله‌یاری در ابتدا در مورد حضور هنرمندان در جبهه‌ها گفت: از ابتدای جنگ تحمیلی شاهد حضور هنرمندان محترم حوزه موسیقی در جبهه‌های حق علیه باطل بوده‌ایم. تصاویری که در انجمن موسیقی، بنیاد رودکی و دفتر موسیقی به یادگار مانده، حاکی از حضور نوازندگان و خوانندگان موسیقی کشورمان در جبهه‌ها بوده است. حضور آن‌ها در کنار رزمندگان علاوه‌بر اینکه آن‌ها را با حقایق آشنا کرد، کمک کرد تا آثاری را خلق کنند که به رزمندگان عزیزمان کمک شایانی کند.

وی در خصوص نقش هنرمندان در حوزه دفاع مقدس عنوان کرد: هنرمندان حوزۀ موسیقی پس از جنگ هم موضوع دفاع مقدس را رها نکردند؛ مثال آن خلق آهنگ‌ها، سمفونی‌ها، آلبوم‌ها و موسیقی‌‌فیلم‌هایی است که ماندگار شدند و حضور موسیقی در کنار رزمندگان را به حضوری به‌یاد ماندنی و مداوم تبدیل کرد.

اله‌یاری در ادامه بیان کرد: نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی و ۳۱ سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد، و کماکان شاهد هستیم هنرمندان موسیقی ژانر دفاع مقدس را فراموش نکرده‌اند و نسبت به خلق آثار اهتمام دارند. این مسئله کمک می‌کند بتوانیم پیام ظلم‌ستیزی و صلح‌طلبی ایرانیان را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

مدیرکل دفتر موسیقی در مورد حضور مجموعه معاونت امور هنری در نمایشگاه توضیح داد: در این نمایشگاه انجمن موسیقی ایران نیز به نمایندگی از معاونت امور هنری حضور دارد. در این نمایشگاه مجموعه پوسترهایی که در ارتباط با موسیقی مقاومت بوده و تعدادی از آثاری که در این حوزه منتشر شده به نمایش درآمده است. در کنار آن، سایر هنرها، از جمله نمایشی، تجسمی و مد و لباس هم آثار خودشان را به نمایش گذاشته‌اند.

او در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این چند روز نمایشگاه، گرچه ممکن است حکم قطره‌‌ای از دریای ایثار و افتخارآفرینی داشته باشد، تلاش کوچکی برای وظیفه‌شناسی و ادای دینی نسبت به شهدا باشد.

چاپ
>