X

تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره موسیقی «امیرجاهد»

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

سه شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۹

دبیر اجرایی سومین جشنوارۀ موسیقی «امیرجاهد» از برگزاری این رویداد در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش نای، مهدی مساح بیدگلی (دبیر اجرایی سومین جشنواره موسیقی «امیرجاهد») گفت: ثبت نام سومین جشنواره سراسری موسیقی «امیرجاهد» با توجه به شرایط کنونی و درخواست متقاضیان تا پایان بهمن ماه امسال تمدید شد.

وی ادامه داد: جشنواره امسال در بخش‌های دونوازی و گروه‌نوازی برگزار می‌شود و بسیاری از گروه‌های متقاضی به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی نتوانستند تمرین‌هایشان را پیگیری کنند و آثار مورد قبول‌شان را به جشنواره ارسال کنند. البته تعدادی از متقاضیان هم آثارشان را به دبیرخانه جشنواره فرستادند اما به دلایل ذکرشده هیئت داوران مرحله اول جشنواره موفق به بررسی آثار نشدند.

وی در مورد برگزاری این رویداد در سال آینده توضیح داد: با توجه به شرایط پیش‌آمده و لزوم برگزاری باشکوه جشنواره در سومین دوره خود، شورای سیاست‌گذاری تصمیم به تمدید مهلت ارسال آثار تا پایان بهمن ماه سال جاری گرفت تا مرحلۀ نهایی جشنواره در سال ۱۴۰۰ برگزار شود.

جشنواره موسیقی «امیرجاهد» شامل سه بخش موسیقی ایرانی (دونوازی، گروه‌نوازی و آواز)، موسیقی کلاسیک (دونوازی، گروه‌نوازی و آواز) و پژوهش در زمینه موسیقی شهری است. افراد متقاضی و گروه‌های موسیقی با توجه به رده سنی و سوابق آموزشی پس از ارزیابی اولیه و کسب مجوز، به رقابت خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با مطالعه فراخوان و آیین‌نامه جشنواره، فرم ثبت نام را از طریق سایت خانه موزه «امیرجاهد» دریافت و تکمیل و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ خواهد بود.

سومین جشنواره موسیقی «امیرجاهد» به همت خانه موسیقی ایران، شهرداری تهران و خانه‌موزه معین و امیرجاهد برگزار می‌شود.

>