X

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش فنی تالار وحدت

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ماشینری و امکانات صحنه تالار وحدت بازدید کرد.

به گزارش نای، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازدید از پشت صحنه و بخش‌های فنی تالار، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌، هادی جعفری‌نژاد رییس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی همراهی می‌کردند.

در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان بازسازی‌های صورت‌گرفته در سال‌های اخیر و نیز پاره‌ای نیازهای بخش ماشینری تالار وحدت قرار گرفت.

در این رویداد مدیر فنی و مسئولان بخش‌های ماشینری و صحنه تالار وحدت توضیحاتی را درباره ویژگی‌های فنی این تالار ارائه کردند. همچنین گزارشی از تلاش‌های صورت‌گرفته برای نوسازی تالار وحدت و از جمله رایزنی صورت‌گرفته با شرکت اتریشی خدمات‌دهنده به اپرای دولتی وین ارائه شد.

نوسازی سیستم صدای تالار وحدت و به‌روزرسانی آن به یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات موجود در خاورمیانه، ترمیم صندلی‌های کف و تعویض صندلی‌های بالکن‌های تالار با حفظ اصالت قبلی آن از جمله اقداماتی بود که در این بازدید به آن اشاره شد.

صالحی در این رویداد جهت نوسازی تالار وحدت از جمله سیستم اطفای حریق مجموعه قول مساعد برای همکاری داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از پهنه فرهنگی رودکی بازدید و بر ظرفیت‌های این پهنه برای اجرای رویدادهای هنری تأکید کرد.

>