X

قطعۀ «وداع» پژمان سهامی منتشر شد

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

تصنیف «وداع» اثری تازه از گروه موسیقی نو، به یاد و احترام تمام جانباختگانِ حوادث اخیر کشور و خانواده‌هایشان، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش نای، تصنیف «وداع» به آهنگسازی و تنظیم پژمان سهامی و آواز محمد ذاکرحسین، اثری است بر روی شعر مولانا که نگاه آهنگساز در ملودی‌پردازی و تنظیم آن، ایجاد احساسی عاشقانه‌ـ عارفانه بوده است.

سهامی ضمن آهنگسازی و تنظیم، نوازندگی سنتور این تصنیف را نیز بر عهده داشته است. همچنین خشایار طیار (قیچک باس) و کریم ابراهیمی (تمبک) دیگر نوازندگانی هستند که در اجرای قطعه به هنرنمایی پرداخته و آواز محمد ذاکرحسین را همراهی کرده‌اند.

در این اثر ترکیب سنتور، قیچک باس و تمبک با نگاهی نوآورانه به گوش می‌رسد و موسیقی و کلام به شکلی درهم‌تنیده‌شده و هدف یکسانی را دنبال می‌کنند که گویی تار و پود نهادشان از منشأیی یکسان ساخته شده است. این گروه اثر تازه‌شان را به تمام عزیزان ازدست‌رفته در حوادث ناگوار کشورمان تقدیم کرده است.

از گروه موسیقی «نو»، پیشتر از این، آلبوم «پس پرده شب»، قطعۀ «به تماشا سوگند» و قطعۀ «هیچ، گاه» به انتشار رسیده است.

پژمان سهامی، آهنگساز و مدرس سنتور و سرپرست گروه موسیقی نو، فراگیری ساز سنتور را از سال ۱۳۸۲ آغاز و در طول این سال‌ها از محضر اساتید مسعود شناسا، اردوان کامکار، مجید کیانی و پشنگ کامکار بهره برده است. کسب مقام‌های متعدد در جشنوارۀ موسیقی فارس به عنوان سرپرست و نوازنده گروه موسیقی نو و برگزاری کنسرت‌های متعدد در داخل و خارج از کشور، از جمله بخش‌های کارنامۀ هنری این هنرمند است.

شایان ذکر است، تصنیف «وداع» از گروه موسیقی نو به آهنگسازی و تنظیم پژمان سهامی و آواز محمد ذاکرحسین، هم‌اکنون آمادۀ شنیدن است و علاقمندان می‌توانند این اثر را از طریق سایت‌های رسمی و قانونی دانلود موسیقی در ایران، شنیده و در صورت تمایل دانلود کنند.

>