X

برگزاری رویدادهای هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تأییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

چهارشنبه, 7 خرداد 1399

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی را با اخذ تأییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد.

به گزارش نای، در این متن آمده است:

۱. با توجه به افزایش مصرف محصولات فرهنگی و هنری در فضای مجازی، افزایش برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری توسط دستگاه‌ها و مؤسسات در فضای مجازی را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می‌کنیم.

۲. اصول و ضوابط محتوایی تولید و عرضۀ محصولات و آثار فرهنگی و هنری تابع همان مقررات جاری تولید محصولات فرهنگی است و صرف فراهم‌بودن بستر عرضه در فضای مجازی نمی‌تواند ناقض آن مقررات باشد.

۳. برگزاری پویش‌ها، جشنواره‌ها و سایر رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در فضای مجازی هم بدون هماهنگی این وزارتخانه غیرمجاز است.

۴. دستورالعمل صدور مجوز و نظارت بر عرضۀ آثار فرهنگی و هنری از طریق رسانه‌های برخط نیز نهایی شده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

۵. با ابلاغ دستورالعمل مذکور، هر گونه عرضۀ محصولات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در بسترهای دیجیتال باید با هماهنگی بخش‌های مرتبط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، با نظر تخصصی بخش‌های مربوطه، شامل معاونت امور فرهنگی، معاونت امور هنری، سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری و بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، مرجع صدور مجوز عرضه آثار فرهنگی و هنری در بسترهای دیجیتال خواهد بود.

۶. تصمیم‌گیری در مورد نمایشگاه مجازی کتاب با شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و هر گونه نمایشگاه یا بستر عرضه کتاب به عنوان «نمایشگاه مجازی کتاب تهران»، خارج از این فرآیند فاقد اعتبار است.

چاپ
>