X

بیانیه افتتاحیه فستیوال موسیقی “Aler Kamancha”/ موسیقی تنها راه فرار است

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

شنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

فستیوال آنلاین کمانچه «Aler Kamancha در گستره بین‌المللی برگزار شده و اردشیر کامکار، علی‌اکبر شکارچی، ارسلان حضرتی، محسن قربانی، سامر حبیبی و حسام اینانلو به عنوان داور در کنار دیگر اساتید بین‌المللی حضور خواهند داشت.

به گزارش نای، جمعی از نوازندگان و اساتید برجسته سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه در گسترۀ موسیقی بین‌المللی، اقدام به برگزاری یک فستیوال بین‌المللی کمانچه‌نوازی تحت عنوان «Aler Kamancha» کرده‌اند که از بین موزیسین‌های ایرانی، علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، ارسلان حضرتی، محسن قربانی، سامر حبیبی و حسام اینانلو به عنوان داور در کنار دیگر اساتید بین‌المللی حضور خواهند داشت.

در بیانیۀ هیئت برگزاری این رویداد آماده است:

«موسیقی تنها راه فرار است، بی آنکه خانه را ترک کنی

موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه در سراسر جهان:

در شرایط کنونی که اپیدمی بیماری کُرونا، سلامت و امنیت زیستن را به خطر انداخته و جان بسیاری از مردم جهان را در ناباوری گرفته است؛ و در شرایطی که اقتصاد جهانی به شدت دچار بحران و دگرگونی گردیده و بسیاری از توده‌های مردم با تحمل زیان مالی فراوان حتی در تهیه مواد غذایی برای خانوادۀ خود ناتوان مانده‌اند و همچنین در شرایطی که کار و زندگی جمعی در وضعیت تنهایی، به شکل قرنطینه انجام می‌شود! انسانِ دارای احساس و عاطفه، و انسانِ دارای روحیۀ جمعی، در انزوا به شدت آسیب دیده و دچار بحران‌های روحی و روانی گوناگونی گردیده است.

با تلاش و دعوتAler Kamancha  ما موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه از کشورهای مختلف جهان بر آن شده‌ایم، برای بازسازی امید و شوق زیستن و همچنین تقویت روحیۀ مقاومت و صبوری خانواده‌ها و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچۀ جهان، فستیوال موسیقی آنلاین برگزار نماییم.

ما اطمینان داریم:

ارتعاشات مهر و شفقت، همدلی و همدردی و موسیقی آمیخته با شور و شوق، شرایط و انرژی امنی خواهد بود تا مردم، این دورانِ تلخ‌تر از زهر را بهتر پشت سر بگذرانند.

همبستگی جهانی همۀ ملل با هر تفکر، نژاد و مذهب در تمام عرصه‌ها یک ضرورت تاریخی گردیده است. هیچگاه تا بدین اندازه نیاز به: مهر و دوستی، همدلی و همیاری بین توده‌های مردم، خود را بدین صورت عیان نکرده است. بی شک، برگزاری این فستیوال هم، برآمده از چنین نیاز اجتماعی است. بیاییم مصمم باشیم مانند بهارِ طبیعت که زمستانِ سیاه و سفید را پشت سر گذاشته، مثل گل‌هایی که از دل سنگ بر آمده‌اند، پُر امید و پُر شوق به زندگی ادامه دهیم.

ما اطمینان داریم:

با بسیج عمومی که در جهان صورت گرفته و پیشرفت شگفت‌انگیزی که علم پزشکی و میکروب‌شناسی نموده، دیر یا زود درمان قطعی این بیماری هم کشف خواهد شد.

ما هیئت داوران: ضمن ابراز تأسف و همدردی با کلیۀ کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند؛ همچنین ضمن ابراز خرسندی خود از برپائی فستیوال بین‌المللی موسیقی آنلاین، از کلیۀ کسانی که در برپایی این حرکت جمعی نقش داشته اند، بسیار سپاسگزاری می‌نماییم.

ما هیئت داوران: کلیه زحمات دوست و هم پیشه عزیزمان: استاد ارسلان حضرتی را صمیمانه ارج می‌نهیم. هیچ پاداشی را برای این استاد گرانقدر برتر از آن نمی‌دانیم که همۀ کمانچه‌نوازان در سراسر جهان با هر توانائی که دارند، با شور و شوق به این فستیوال با شکوه بپیوندند.

بی‌تردید، حضور پرشور شما در این فستیوال آنلاین، یکی از پُرخاطره‌ترین رویدادهای زندگی‌تان و یکی از اتفاقات افتخار آفرین و فعالیت هنری و کمانچه‌نوازی‌تان خواهد بود.

سازتان کوک، دل‌تان کوک و اندیشه‌تان کوک باد.

هیئت داوران فستیوال موسیقی Aler Kamancha

علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، عارف اسدالله‌اف، ارسلان حضرتی، گوکتوغ چلیک، حسام اینانلو، حسین یالچین، امامیار حسن‌اف، محسن قربانی، اوزان بیرجان، اوزگور چلیک، سـامر حـبـیـبی و اوغوراونور.

تاریخ میلادی تاریخ هجری

۲۰۲۰.۰۵.۰۵ »

>