X

معافیت اجاره‌بهای اماکنِ واگذارشده به بخش خصوصی

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

دوشنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

معاون توسعۀ مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تازه‌ترین مصوبۀ دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد.

لادن حیدری، معاون توسعۀ مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در جلسۀ روز سوم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تمامی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های سراسر کشور مجازند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکنِ واگذارشده به بخش خصوصی در طول دورۀ تعطیلی مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا یا افزایش دورۀ بهره‌برداری حسب شرایطی و چارچوب واگذاری اقدام کنند.

وی افزود: تدوین سیاست‌های حمایتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای که در زمرۀ پیشتازان اجرای محدودیت‌های ستاد بحران کرونا با توقف فعالیت‌هایشان قرار دارند، از نخستین روزهای بحران در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. در همین راستا و با پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیئت دولت بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنریِ واگذارشده به بخش خصوصی را به تصویب رساند.

معاون توسعۀ مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تأکید کرد: بر مبنای این مصوبه هیئت دولت و به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالان بخش غیردولتی که مجتمع‌های فرهنگی و هنری را در اختیار دارند و با همه‌گیری بیماری کرونا از ادامه فعالیت‌شان بازمانده‌اند، از پرداخت اجاره‌بهای اسفند و فروردین ماه در سال جاری معاف هستند.

>