X

آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار شد

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

دوشنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

آخرین جلسه شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، یکشنبه هفتم اردیبهشت ماه برگزار شد.

به گزارش نای، در این جلسه، دربارۀ سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بحث و گفت‌وگو شد و مقرر شد بر اساس آیین‌نامه جشنوارۀ موسیقی فجر نظرات نهایی شورا دربارۀ این دوره جمع‌بندی و به معاونت امور هنری ارائه شود.

در این دوره جشنواره متناسب با اهداف و بندهای آیین‌نامه بر اساس طیف لیکِرت فرمی برای ارزیابی جشنواره تهیه شده تا با شاخص‌های کمی و ضریب‌های هر شاخص، نمرۀ شورای ارزیابی برای جشنواره و تطابق اجرای جشنواره با آیین‌نامه مشخص شود.

محمد سریر، عضو شورای ارزیابی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: اینکه جشنواره موسیقی فجر تا چه اندازه توانسته است نگاه به موسیقی را پیش ببرد، به بررسی نیاز دارد اما نگاه به آیندۀ جشنوارۀ موسیقی فجر اهمیت بسیاری دارد که جشنواره بتواند در موسیقی کیفی مؤثر باشد.

زیدالله طلوعی دیگر عضو شورای گفت: متأسفانه برای ارتقای موسیقی در کشور کار چندانی نشده است و ضرورت دارد که به فرهنگ موسیقی سنتی توجه شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما حمایت کنند.

داود گنجه‌ای عضو شورا نیز در این جلسه گفت: هرچند هنرمندان و جوانان در تکنیک موسیقی پیشرفت کرده‌اند، اما موسیقی ما اعتلا پیدا نکرده است. سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر با توجه به شرایط زمانی و مکانی موفق بود و بخش بین‌الملل این دوره جشنواره با در نظرگرفتن امکان و بودجه قابل به‌خوبی برگزار شد.

محسن رجب‌پور عضو شورا در این جلسه گفت: حوزه موسیقی و حوزه‌های دیگر هنر به شورایی متشکل از صاحب‌نظران هنری، جامعه‌شناسی و فرهنگی نیاز دارد که در مباحث کلی برای آیندۀ موسیقی، نظر و مشورت دهند.

شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامۀ جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نمایندۀ معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، نمایندۀ انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و سه نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می‌شود و وظیفۀ نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

محمد سریر، زیدالله طلوعی، داود گنجه‌ای، محسن رجب‌پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، محمد اطیابی رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، امین مؤیدی، مشاور برنامه‌ریزی معاونت امور هنری و حمید قبادی، نمایندۀ معاونت امور هنری اعضای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر هستند.

>