X

انجمن موسیقی فارس زمان برگزاری جشنواره فارس را اعلام کرد

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸

به گزارش نای، هدایت رضایی، رییس انجمن موسیقی فارس، زمان برگزاری جشنوارۀ موسیقی فارس (گروه‌نوازی دورۀ یازدهم) را ۱۰ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ در تالار حافظ شیراز عنوان کرد که همچنان به دبیری استاد احمد پژمان و همراهی جمعی از برترین استادان موسیقی کشور برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر حمایت و پشتیبانی انجمن ‌موسیقی فارس از هنرمندان بومی، جشنوارۀ موسیقی فارس را پشتوانه و امید هنرمندان جوان در هنرنمایی و بروز استعدادهای آنان دانست.

رضایی ضمن پوزش از تأخیر پیش‌آمده در تاریخ معمول برگزاری جشنواره (آذر ماه) این مسئله را عدم تأمین منابع مالی در زمان مناسب عنوان کرد و پیگیری‌های مداوم اهالی موسیقی و گروه‌های فعال استان را از دلایل مصمم‌تر شدن هرچه بیشتر انجمن برای برگزاری جشنواره برشمرد.

او با اشاره به تأکید وزیر فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار محترم فارس بر لزوم برگزاری و حمایت از جشنواره فارس، محقق شدن آن در شرایط سخت اقتصادی کنونی را تنها با حمایت و مشارکت تمامی هنرمندان موسیقی و نهادهای فرهنگی فارس و در رأس آنها اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس میسر دانست. او ابراز امیدواری کرد با وعدۀ حمایت همه‌جانبه مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مدیر‌عامل انجمن موسیقی ایران، این جشنواره با کیفیت بالایی برگزار شود تا همانند دو دورۀ گذشته در کنار جلب رضایت استادان و هنرمندان برجستۀ کشوری و هنرمندان استان، بتواند تأثیرگذاری ماندگار و درخوری در فضای موسیقی استان به‌ویژه در حوزۀ گروه‌نوازی برجا گذارد.

وی عنوان کرد: این جشنواره شامل ۵ بخش‌ استانی موسیقی دستگاهی، موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، موسیقی پاپ (ترانه) و گروه‌های کوبه‌ای، همچنین شاخۀ پژوهش است که در گسترۀ ملی برگزار خواهد شد. برای بخش موسیقی کودک نیز با توجه به ماهیت غیررقابتی آن انجمن رویدادی مجزا و تخصصی‌تر را در نظر دارد که به‌زودی تاریخ اجرای آن اعلام خواهد شد.

رضایی در پایان اضافه کرد: شرایط و جزییات برگزاری این دوره طی فراخوان جشنواره ظرف چند روز آینده و حداکثر تا ابتدای هفتۀ آتی منتشر خواهد شد و از تمامی هنرمندان موسیقی استان دعوت کرد تا با جدیت هرچه تمام‌تر در جهت ارتقای سطح علمی و اجرایی جشنوارۀ موسیقی فارس مشارکت و همکاری نمایند.

>