X

حضور پیشکسوتان موسیقی در دومین شب اجراهای جشن صد سالگی

سه شنبه, 25 دی 1397

دومین شب اجراهای جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران در بخش‌های “ارکستر ایرانی هنرستان موسیقی دختران” و “ارکستر ایرانی و زهی هنرستان موسیقی پسران” و با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی چون: علی اکبر شهنازی، فرامرز پایور، ابوالحسن صبا، حسین علیزاده، نادر سینکی و… برگزار شد و هنرجویان فعلی هنرستان‌های موسیقی دخترانه و پسرانه در قالب ارکسترهایی جوان به اجرای برنامه پرداختند.

در حالی که انرژی و هیجان در اجرای این گروه‌های جوان به چشم می‌خورد، در تمام طول اجرا تشویق حاضرین در سالن سعی داشت این میزان هیجان و استرس را کاهش دهد و حضور بزرگان موسیقی و پیشکسوتان حوزه هنر از نکات جالب توجه اجراهای شب دوم این جشن بود.

تقی ضرابی، فیروزه نوایی، گلنوش صالحی، شهاب فیاض، سینا ذکائی، علیرضا ایلچی، پریسا زهتابیان و … از جمله هنرمندان و مدیران کنونی هنرستان موسیقی دخترانه و پسرانه بودند که در سالن حضور داشتند و اجرای این ارکسترهای خوش آتیه را از نزدیک تماشا کردند.

در انتهای این برنامه هدایا و لوح تقدیری از سوی محمد اللهیاری (مدیرکل دفتر توسعه و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزار کننده جشن صد سالگی) و احسان آقایی (دبیر جشن صد سالگی) به چهار رهبر ارکسترهای هنرستان دخترانه و پسرانه تقدیم شد.

گلنوش صالحی، محمد رضا فیاض، پدرام طاهریان و نادر سینکی چهار رهبر ارکستری بودند که در انتهای اجراهای شب گذشته مورد تقدیر قرارگرفتند.

 ۲۷ دی ماه ساعت ۱۵ جشن اصلی صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در تالار وحدت با حضور وزیر ارشاد برگزار خواهد شد و ارکستر بادی تهران، گروه نریمان به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران با همکاری و همیاری معاونت هنری وزارت ارشاد، موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری و بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین

چاپ
>