X

نشست مدیران معاونت امور هنری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

چهارشنبه, 4 مهر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، نشست مدیران معاونت امور هنری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه‌شنبه سوم مهر برگزار شد. سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران این معاونت گفت: به منظور هماهنگی در افق و رویکرد و روابط درون سازمانی و برون سازمانی برگزاری این جلسات ضروری و مؤثر است تا اقدامات تأسیسی یا اصلاحی انجام شده، اقدامات آینده و پیش رو و همچنین مسایل و مشکلات بیان شود.

سیدمجتبی حسینی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرایندها وبرنامه‌های هنری، گزارشی از فعالیت‌های معاونت امور هنری و برنامه‌های آینده ارائه کرد و گفت: در حوزه امور جاری رویکردی دنبال شد تا حسابرسی و انضباط اداری و مالی در معاونت تقویت شود، اساسنامه‌ها و ساختارها در صورت ضرورت اصلاح شوند و شوراهای مورد نیاز در این مجموعه تجدید و یا ساماندهی شوند.

حسینی در ادامه گفت: طرح‌های عمرانی با توجه به نیاز و ضرورت مجموعه‌های هنری ازجمله در بنیاد رودکی انجام شده و در موزه هنرهای معاصر تهران نیز در حال انجام است و فرهنگسرای نیاوران و تئاتر شهر نیز ضرورت‌هایی برای مرمت و تجهیز دارند که به زودی انجام خواهد شد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مطالعه، بازبینی و تنظیم قوانین و مقررات و تدوین دستورالعمل‌ها و اصلاح آیین‌نامه‌ها با توجه به اقتضای امروز در هنر، معرفی جغرافیای هنر و شناخت ظرفیت‌های بومی استان‌ها و معرفی آن‌­ها، رصدخانه هنر ایران و اجرای آمایش سرزمینی هنر و گفت‌وگوی دیروز و امروز هنر ازجمله رویکردهای معاونت امور هنری است.

 حسینی ادامه داد: طراحی و توسعه هنر ظرفیت‌هایی را که می‌توانند به هنر کمک کنند، شناسایی کرده و به کار می‌گیرد و در این زمینه توسعه هنر در مناطق آزاد در تعامل و همکاری با مناطق آزاد کشور دنبال می‌شود. همچنین طرح شهر خلاق هنر به منظور معرفی ظرفیت‌های هنری و پویایی هنر در شهرها انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیران کل هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی، هنرهای تجسمی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، مدیرعامل بنیاد رودکی، مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر و مشاوران معاونت امور هنری برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و برنامه‌های آینده و چالش‌ها را بیان کردند.

چاپ
>