X

صدور مجوز ۲۱۰ آموزشگاه هنری در استان‌ها

سه شنبه, 26 اسفند 1399

مجوز ۲۱۰ آموزشگاه آزاد هنری در استان‌های مختلف کشور در سال ۱۳۹۹ صادر شد.

به گزارش نای، امسال مجوز ۲۱۰ آموزشگاه آزاد هنری در رشته‌های نمایش، هنرهای تجسمی، موسیقی، خوشنویسی و هنرهای سنتی صادر شد.

۱۱۱ آموزشگاه موسیقی، ۷۳ آموزشگاه هنرهای تجسمی، ۲۲ آموزشگاه نمایش، سه آموزشگاه خوشنویسی و یک آموزشگاه هنرهای سنتی در سال ۱۳۹۹ مجوز فعالیت گرفتند.

۲۱۰ آموزشگاه آزاد هنری در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، شمالی و رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کرمان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان، هرمزگان، یزد و منطقه آزاد اروند و قشم مجوز فعالیت گرفتند.

با توجه به پراکندگی آموزشگاه‌های آزاد هنری که در استان‌های مختلف مجوز فعالیت گرفته‌اند، فرصت‌هایی برای آموزش هنر در مناطق مختلف کشور در راستای عدالت آموزشی و بهره‌مندی علاقه‌مندان مختلف فراهم می‌شود.

در سال ۱۳۹۹ با توجه به شیوع بیماری کرونا سی و پنج جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار شد که پرونده ۱۹۱ از متقاضیان تأسیس آموزشگاه آزاد موسیقی، توسط اعضا شورا بررسی شد و در مجموع ۱۱۱ نفر از متقاضیان مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد هنری موسیقی دریافت کردند. همچنین در راستای تمرکززدایی و واگذاری بخشی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان‌ها و براساس دستورالعمل جدید، صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری، بررسی و صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری سایر رشته‌های هنری در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها انجام می‌شود.

چاپ
>