X

 ارکستر سازهای ملی نوجوانان و جوانان فراخوان داد

یکشنبه, 7 مهر 1398

 ارکستر سازهای ملی نوجوانان و جوانان ایران

با همکاری کانون موسیقی کوشا

 برگزار میکند

فراخوان جذب نوازنده تا سن ۲۵ سال

از تمامی نوازندگان سازهای تار، سهتار، عود، سنتور، قانون، نی، کمانچه، قیچک آلتو و باس  که واجد شرایط سنی شرکت در این آزمون هستند دعوت می‌شود جهت دریافت فرم ثبت‌نام اولیه‌ی شرکت در آزمون  نام، نام خانوادگی و نام ساز خود را به شماره‌ی واتس‌اپ ۰۹۳۷۱۲۶۴۲۲۰ ارسال نمایند. پس از دریافت فرم ثبت‌نام، شرکت‌کنندگان تا دوازدهم مهرماه ۱۳۹۸ فرصت دارند تا فرم تکمیل شده را به شماره‌ی واتس‌اپ اعلام شده ارسال نمایند. زمان برگزاری آزمون متعاقباً اعلام می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌‌ی  ۰۲۱۲۲۲۸۲۲۳۸ کانون موسیقی کوشا تماس بگیرید.

 

موارد آزمون:                               

۱. اجرای یک قطعه ضربی به انتخاب شرکت‌کننده (۸ نمره)

۲. اجرای یک قطعه ضربی در یکی از دستگاه‌ها یا آوازهای زیر: (۱۰ نمره)

چهارگاه دو، شور سل، همایون دو، دشتی ر، افشاری دو

(نُت پایه برای ساز نی به یک پرده زیرتر انتقال می‌یابد)

۳. وزن‌خوانی در مترهای ساده، ترکیبی و لنگ (۷ نمره)

۴. سلفژ و دشیفراژ مقدماتی (۵ نمره)

 

 

 

 

نکات قابل توجه:

۱. این آزمون جهت تکمیل و ارتقای سطح فنی ارکستر برگزار می‌گردد و پذیرفته‌شدگان در پروژه‌ی ضبط و انتشار رپرتوار چاووش، اجرا شده در تیرماه ۱۳۹۸(تالار رودکی) حضور خواهند داشت.

۲. هزینه‌ی شرکت در آزمون حضوری برای هر نفر ۵۰ هزار تومان می‌باشد.

۳. همراه داشتن نُت یکی از قطعات اجرایی جهت ارزیابی تسلط شرکت‌کننده به اجرا از روی نُت قطعه الزامی می‌باشد.

۳. شرکت‌کنندگان پس از برگزاری آزمون در دو گروه دسته‌بندی می‌شوند. پذیرفته‌شدگان گروه اول به صورت مستقیم وارد ارکستر شده و در مراحل بعدی شامل آزمون انفرادی پارت مربوطه و آزمون هماهنگی در سکشن و ارکستر شرکت خواهند کرد. پذیرفته‌شدگان گروه دوم با توجه به توانایی‌هایشان می‌توانند در دوره‌های آموزش نوازندگی در ارکستر (شامل تئوری موسیقی، وزن‌خوانی، نُت‌نوازی، تبعیت از رهبر ارکستر و نوازندگی در آنسامبل‌های کوچک) شرکت کنند. پذیرفته‌شدگان گروه دوم پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب نمره‌ی قبولی، عضو لیست نوازندگان رزرو ارکستر شده و اجازه‌ی حضور در تمرین‌ها را کسب می‌کنند.

چاپ
>