X

اجرای آثار فردین خلعتبری در نیاوران

چهارشنبه, 5 خرداد 1395

آنسامبل «ذاستا» به سرپرستی بهنام ابوالقاسم ۷ خرداد،‌ تعدادی از آثار فردین خلعتبری را با عنوان «چهار فصل باغ ایرانی» اجرا خواهند کرد.

به گزارش نای، در این کنسرت، بخش‌هایی از موسیقی‌ فیلم‌های فردین خلعتبری، آهنگساز ایرانی، که پیش از این در آلبوم «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می‌رساند» منتشر شده بود، به همراه موسیقی فیلم‌هایی که او به تازگی ساخته اجرا خواهد شد.

«به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می رساند» در سال ۱۳۸۹ انتشار یافته است و منتخبی از موسیقی‌هایی است که او طی سال‌های ۸۰ تا ۸۸ برای فیلم‌هایی همچون پروانه‌ای در باد، سال‌های ازدست‌رفته، بادهای بهاری، چشم‌های تقریباً نگران ساخته است. این مجموعه تکنوازی‌های ویلن، ویولا و ارکستر است که توسط نوازندگانی چون ارسلان کامکار، عماد رضا نکویی، میثم مروستی، علی جعفری و آیدین احمدی‌نژاد اجرا شده بود و حالا قرار است آنسامبل «ذاستا» با سرپرستی بهنام ابوالقاسم، و همراهی نوازندگانی چون پدرام فریوسفی، پریسا پیرزاده، سایوری شفیعی و شقایق صادقیان تعدادی از قطعات این آلبوم به همراه ساخته‌های جدید این آهنگساز چون «کفش‌هایم کو» اجرا شود.

این آنسامبل همچنین ضبط آلبوم جدیدی را به صورت بی‌کلام در دست دارد و علاوه بر آن، این گروه یک آلبوم باکلام با صدای سپنتا مجتهدزاده، خواننده‌ی سابق گروه دنگ شو، در دست ضبط دارد. «ذاستا» را می‌توان از جمله گروه‌هایی دانست که همواره دغدغه‌ی اجرای موسیقی جدی دارد. این نوازندگان عضو ارکستری خاص نیستند و تلاش کرده‌اند فعالیت‌های مستقل خود را حفظ کنند. در عین حال، آنسامبل «ذاستا» خواننده‌محور نیست، اما تاکنون از حضور خوانندگان صاحب‌نام بسیاری بهره برده است.

آنسامبل «ذاستا» کنسرت خود را در دو نوبت ساعت ۱۸ و ۲۱ به تاریخ ۷ خرداد در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌برد.

چاپ
>