X

کنسرت دولتمند خالف در جشنواره فارسی‌زبانان

نویسنده: انجمن موسیقی ایران

یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶

چاپ

کنسرت گروه «فلک» تاجیکستان با رهبری دولتمند خالف، خواننده و موسیقیدان برجستۀ این کشور در بخش جنبی نخستین جشنوارۀ هنر فارسی‌زبانان اروپا برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دولتمند خالف موسیقیدان، نوازنده و خوانندۀ بنام تاجیک است که در طول سال‌ها فعالیت هنری خود افتخارات داخلی و بین‌المللی بسیاری را برای کشورش به ارمغان آورده است. این هنرمند که اغلب آهنگ‌ها و آوازهایش برگرفته از اشعار مولاناست، چندی پیش نشان طلایی کشور فرانسه را نیز از ژاک شیراک، رئیس‌جمهور وقت این کشور دریافت کرد.

در حال حاضر چند آلبوم از گزیده آثار این هنرمند در ایران نیز منتشر شده است. همین پیوند و قرابت با فرهنگ و ادبیات فارسی در کشور ایران نیز باعث شد تا گروه «فلک» در نخستین جشنوارۀ بین‌المللی فارسی‌زبانان اروپا در کنار دو کنسرت از کشور افغانستان و کنسرت «سیمرغ» همایون شجریان حضور پیدا کند.

اجرای کنسرت معروف «فلک» به رهبری دولتمند خالف از تاجیکستان در کنار سایر کنسرت‌هایی که از طرف کشورهای ایران و افغانستان در این جشنواره برگزار می‌شود همسو با رویکرد اصلی این جشنواره یعنی ایجاد مودت و یک‌پارچگی فارسی‌زبانان کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان به واسطۀ زبان و ادبیات مشترک است.

نخستین جشنوارۀ هنری فارسی‌زبانان اروپا به همت انجمن فرهنگی‌ـ هنری پرشیانا ژانویۀ ۲۰۱۸ در پاریس برگزار می‌شود.

>